Богослужіння на честь свята Собору Вінницьких святих та прп. Антонія і Феодосія Печерських в Браїлівському монастирі

15.09.2022

15 вересня 2022 року, в день свята Собору Вінницьких святих та дня пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря.

Архіпастирю співслужило духовенство Вінницької єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням також молились: настоятелька Браїлівського жіночого монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), старша сестра Барського жіночого монастиря — монахиня Димитрія (Філікова), сестри, паломники та парафіяни обителі.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша ієрей Андрій Балан виголосив проповідь, в якій коротко розповів про угодників Божих, які входять до складу Собору Вінницьких святих.

Після богослужіння архієрей з духовенством звершив молебень на честь престольного свята нижнього храму монастиря та відбувся чин славлення перед іконою Собору Вінницьких святих.

Богослужіння завершилось Многоліттям, після чого владика Варсонофій звернувся до присутніх зі словом. Архіпастир привітав усіх зі святом нашої Подільської землі, з днем, коли ми вшановуємо собор святих, що в землі Вінницькій просіяли. Також архіпастир привітав ігуменю Антонію з Днем Небесного покровителя та престольним святом нижнього храму обителі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023