A
14.09.2022
11 вересня 2022 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич відвідав українську парафію на честь Покрови Пресвятої Богородиці в м. Хольстебро (Данія). — про це повідомляє офіційний сайт ВЗЦЗ УПЦ.
В цей недільний день протоієрей Миколай Данилевич звершив Божественну літургію спільно з настоятелем парафії священником Євгенієм Мартинюком. Після завершення Літургії протоієрей Миколай виголосив проповідь на тему євангельського читання та свята Усікновення чесної глави св. Іоанна Хрестителя, передав благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія новоствореній громаді та подякував за активні пастирські труди священнику Євгенію Мартинюку, завдяки яким громада кількісно збільшується і успішно розвивається.
В свою чергу представники громади з числа мирян попросили передати слова вдячності Блаженнішому Митрополиту Онуфрію за благословення на створення парафії, в рамках якої православні українці в Данії мають можливість молитися, брати участь в церковних таїнствах, виховувати дітей в православній вірі та перебувати в духовній єдності з Українською Православною Церквою.
Після завершення богослужіння відбулося тепле неформальне спілкування священників з парафіянами. На прохання парафіян, які живуть далеко від згаданого міста, регулярні богослужіння цієї парафії транслюються через соцмережу фейсбук. Слід зауважити, що настоятель протоієрей Євгеній Мартинюк також періодично відвідує та звершує богослужіння в інших містах цього регіону Данії.
Нагадаємо, що громада УПЦ на честь Покрови Пресвятої Богородиці в м. Хольстебро (Данія) була створена на прохання українців, які проживають в Данії. Перше богослужіння громада звершила на свято Святої Трійці 12 червня 2022 року.
Контакти настоятеля священника Євгенія Мартинюка: +45 22 53 61 20.
Сторінка парафії в мережі фейсбук: Парафія Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ у Королівстві Данія.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024