«Таїнства, звершені мирянами, не можуть вважатися дійсними!» — Польська Православна Церква підкреслила, чому не визнає «ПЦУ»

26.08.2022

23 серпня 2022 року канцелярія Варшавської Митрополії поширила офіційну заяву, в якій вчергове відмовилася визнати законність єпископських та священницьких хіротоній у «ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на orthodox.pl.

«Позиція Польської Автокефальної Православної Церкви з цього питання неодноразово висловлювалася в постановах Священного Архієрейського Собору ПАПЦ (№ 340 від 9 341 від 15 листопада 2018 року), підтверджених Постановою № 342 від 2 квітня 2019 року», — йдеться в офіційній заяві канцелярії Варшавської Митрополії

У документі підкреслено, що Польська Православна Церква «виступає за надання на підставі догматичних та канонічних норм автокефалії для всієї Церкви в Україні, а не для групи відступників», оскільки це «порушує євхаристичну єдність всього Православ’я».

«Створена у 2018 році та проголошена у 2019 році т.зв. “Православна церква України” не відповідає умовам канонічності. Принциповим сумнівом залишається законність священицьких та єпископських хіротоній, у тому числі так званого глави “Православної церкви України”, звершених у 1992-2018 роках колишнім митрополитом Київським та всієї України Філаретом (Денисенко). Колишній митрополит Філарет, як відступник від чернечих обітниць, рішенням Руської Православної Церкви у 1992 році був позбавлений архієрейського та священицького сану. У 1997 році в результаті скоєних ним дій, що порушують канонічні норми, його було повернуто у стан мирянина. Вказані вище рішення були схвалені всіма Помісними Православними Церквами. Позбавлена сану людина не може і не має права дарувати його іншим.

Неврегульоване канонічне становище “Православної церкви України” має далекосяжні догматичні та канонічні наслідки. Таїнства, здійснені мирянами, не можуть вважатися дійсними! Ненормований статус “Православної церкви України”, що затягнувся, викликає тривогу і нерозуміння серед розгублених віруючих, а також у всій Православній Церкві», — наголошується у заяві.

У Польській Православній Церкві вкотре закликали «до скликання зібрання глав Помісних Православних Церков у дусі любові, смирення та розуміння, щоб спробувати вирішити питання т.зв. Православної церкви України».

Також у Варшавській Митрополії нагадали, що Польська Церква турбується про православних емігрантів, які нині перебувають у Польщі, і «однаково пастирськи покриває всіх, незалежно від їхньої національності». Окрім того, з початку російського вторгонення в Україну ПАПЦ надає допомогу та притулок українцям, незалежно від їхньої релігійної приналежності та молиться за мир, єдність та стабільність в Україні.

Раніше Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив, що Епіфаній не має канонічної хіротонії, він мирянин.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024