«Таїнства, звершені мирянами, не можуть вважатися дійсними!» — Польська Православна Церква підкреслила, чому не визнає «ПЦУ»

26.08.2022

23 серпня 2022 року канцелярія Варшавської Митрополії поширила офіційну заяву, в якій вчергове відмовилася визнати законність єпископських та священницьких хіротоній у «ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на orthodox.pl.

«Позиція Польської Автокефальної Православної Церкви з цього питання неодноразово висловлювалася в постановах Священного Архієрейського Собору ПАПЦ (№ 340 від 9 341 від 15 листопада 2018 року), підтверджених Постановою № 342 від 2 квітня 2019 року», — йдеться в офіційній заяві канцелярії Варшавської Митрополії

У документі підкреслено, що Польська Православна Церква «виступає за надання на підставі догматичних та канонічних норм автокефалії для всієї Церкви в Україні, а не для групи відступників», оскільки це «порушує євхаристичну єдність всього Православ’я».

«Створена у 2018 році та проголошена у 2019 році т.зв. “Православна церква України” не відповідає умовам канонічності. Принциповим сумнівом залишається законність священицьких та єпископських хіротоній, у тому числі так званого глави “Православної церкви України”, звершених у 1992-2018 роках колишнім митрополитом Київським та всієї України Філаретом (Денисенко). Колишній митрополит Філарет, як відступник від чернечих обітниць, рішенням Руської Православної Церкви у 1992 році був позбавлений архієрейського та священицького сану. У 1997 році в результаті скоєних ним дій, що порушують канонічні норми, його було повернуто у стан мирянина. Вказані вище рішення були схвалені всіма Помісними Православними Церквами. Позбавлена сану людина не може і не має права дарувати його іншим.

Неврегульоване канонічне становище “Православної церкви України” має далекосяжні догматичні та канонічні наслідки. Таїнства, здійснені мирянами, не можуть вважатися дійсними! Ненормований статус “Православної церкви України”, що затягнувся, викликає тривогу і нерозуміння серед розгублених віруючих, а також у всій Православній Церкві», — наголошується у заяві.

У Польській Православній Церкві вкотре закликали «до скликання зібрання глав Помісних Православних Церков у дусі любові, смирення та розуміння, щоб спробувати вирішити питання т.зв. Православної церкви України».

Також у Варшавській Митрополії нагадали, що Польська Церква турбується про православних емігрантів, які нині перебувають у Польщі, і «однаково пастирськи покриває всіх, незалежно від їхньої національності». Окрім того, з початку російського вторгонення в Україну ПАПЦ надає допомогу та притулок українцям, незалежно від їхньої релігійної приналежності та молиться за мир, єдність та стабільність в Україні.

Раніше Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив, що Епіфаній не має канонічної хіротонії, він мирянин.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Всенічне бдіння напередодні недільного дня в Браїлівській обителі

23 вересня 2023 року, напередодні 16-ї Неділі після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. За відправою також молилась настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадаємо, завтра […]

23.09.2023

У Вознесенському храмі Уланова вшанували памʼять святителя Феодосія Чернігівського

22 вересня 2023 року, в день пам’яті святителя Феодосія архієпископа Чернігівського, в храмі Вознесіння Господнього села Уланів Хмільницького району відбулося святкове богослужіння на честь престольного свята. З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія богослужіння очолив благочинний Хмільницького округу — протоієрей Олексій Бачинський, якому співслужили настоятель храму — протоієрей Ярослав Микитин та клірики благочиння. Після Божественної […]

23.09.2023

В Літинському благочинні звершили погребіння загиблого воїна Юрія Попика

20 вересня 2023 року, священики Літинського церковного округу звершили чин похорону жителя села Кожухів, загиблого Захисника України — воїна Попика Юрія Григоровича. З благословення митрополита Варсонофія чин погребіння звершив благочинний Літинського округу — протоієрей Олег Макар та клірики благочиння. Воїн Юрій Попик загинув під час виконання бойового завдання, мужньо захищаючи кордони та Незалежність України на […]

22.09.2023