«Таїнства, звершені мирянами, не можуть вважатися дійсними!» — Польська Православна Церква підкреслила, чому не визнає «ПЦУ»

26.08.2022

23 серпня 2022 року канцелярія Варшавської Митрополії поширила офіційну заяву, в якій вчергове відмовилася визнати законність єпископських та священницьких хіротоній у «ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на orthodox.pl.

«Позиція Польської Автокефальної Православної Церкви з цього питання неодноразово висловлювалася в постановах Священного Архієрейського Собору ПАПЦ (№ 340 від 9 341 від 15 листопада 2018 року), підтверджених Постановою № 342 від 2 квітня 2019 року», — йдеться в офіційній заяві канцелярії Варшавської Митрополії

У документі підкреслено, що Польська Православна Церква «виступає за надання на підставі догматичних та канонічних норм автокефалії для всієї Церкви в Україні, а не для групи відступників», оскільки це «порушує євхаристичну єдність всього Православ’я».

«Створена у 2018 році та проголошена у 2019 році т.зв. “Православна церква України” не відповідає умовам канонічності. Принциповим сумнівом залишається законність священицьких та єпископських хіротоній, у тому числі так званого глави “Православної церкви України”, звершених у 1992-2018 роках колишнім митрополитом Київським та всієї України Філаретом (Денисенко). Колишній митрополит Філарет, як відступник від чернечих обітниць, рішенням Руської Православної Церкви у 1992 році був позбавлений архієрейського та священицького сану. У 1997 році в результаті скоєних ним дій, що порушують канонічні норми, його було повернуто у стан мирянина. Вказані вище рішення були схвалені всіма Помісними Православними Церквами. Позбавлена сану людина не може і не має права дарувати його іншим.

Неврегульоване канонічне становище “Православної церкви України” має далекосяжні догматичні та канонічні наслідки. Таїнства, здійснені мирянами, не можуть вважатися дійсними! Ненормований статус “Православної церкви України”, що затягнувся, викликає тривогу і нерозуміння серед розгублених віруючих, а також у всій Православній Церкві», — наголошується у заяві.

У Польській Православній Церкві вкотре закликали «до скликання зібрання глав Помісних Православних Церков у дусі любові, смирення та розуміння, щоб спробувати вирішити питання т.зв. Православної церкви України».

Також у Варшавській Митрополії нагадали, що Польська Церква турбується про православних емігрантів, які нині перебувають у Польщі, і «однаково пастирськи покриває всіх, незалежно від їхньої національності». Окрім того, з початку російського вторгонення в Україну ПАПЦ надає допомогу та притулок українцям, незалежно від їхньої релігійної приналежності та молиться за мир, єдність та стабільність в Україні.

Раніше Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив, що Епіфаній не має канонічної хіротонії, він мирянин.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023