Чим відомий і важливий Петрів піст для кожного християнина?

22.06.2022

Кінець червня і початок липня вважається серйозним, але не жорстким за обмеженнями постом, однак кожен віруючий повинен пам’ятати про його важливість як серйозного духовного випробування.

Фінальна декада червня ознаменується для кожного православного віруючого важливим періодом – Петровим постом, який триватиме цьогоріч з 20 червня по 11 липня. Піст супроводжується багатовіковими традиціями та настановами святих отців, які закликали присвятити літній відрізок часу проходженню серйозного випробування.

Петрів, або як його ще називають Апостольський піст починається рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, після дев’ятої неділі від Великодня. 

На відміну від Великого посту, Петрів відрізняється нестрогими обмеженнями в їжі, однак це зовсім не означає, що той, хто дотримується православних традицій і наслідує усім настановам, може пропустити цей період – крім суворості в їжі, йому необхідно пам’ятати про духовне випробування, постійні молитовні труди і покаяння. В піст прийнято займатися благодійністю, віддавати нужденним одяг, перераховувати кошти різним релігійним організаціям та фондам допомоги.

Стародавнє джерело, так звані «Апостольські постанови» (авторство їх традиція приписує свт. Клименту, Папі Римському, але сучасні богослови вважають текст пізнішим, створеним близько 380 р.) на те вказує обставина, що: П’ятидесятниця святкується протягом тижня; потім наступає буденна помірність, «бо справедливо, щоб ви і веселилися про дар Божий і постились після послаблення».

Під «послабленням» мається на увазі тривале святкування Великодня, Вознесіння, Трійці, час загальної радості, яке, однак, несе небезпеку духовного охолодження через захоплення світськими насолодами. Цю розслабленість мав зняти короткий піст.

Отже, протягом перших століть існування Церкви піст, присвячений саме апостолам Петру та Павлу, мабуть, був не відомий. Але самі святі, «стовпи Церкви», глибоко шанувалися віруючими. Особлива їхня роль простежується вже в Євангелії, а також «Діяннях Апостольських», написаних святим апостолом Лукою.

Піст пов’язаний із важливим днем ​​пам’яті первоверховних апостолів Петра та Павла, які готували себе до Євангельської проповіді через постійні обмеження. Історія виникнення посту згадується у працях священномученика Іполита Римського, котрий жив у III столітті. Його дати та тимчасові відрізки постійно зазнавали змін, виключався місяць липень, сам піст «по немочі людській» ділився на дві частини, переходячи до серпневого Успенського посту.

В сьогоднішній складний час, давайте будемо постувати разом підносячи посилені молитви до Бога, щоб завершилась війна та настав довгоочікуваний мир в нашій Україні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Всенічне бдіння напередодні недільного дня в Браїлівській обителі

23 вересня 2023 року, напередодні 16-ї Неділі після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. За відправою також молилась настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадаємо, завтра […]

23.09.2023

У Вознесенському храмі Уланова вшанували памʼять святителя Феодосія Чернігівського

22 вересня 2023 року, в день пам’яті святителя Феодосія архієпископа Чернігівського, в храмі Вознесіння Господнього села Уланів Хмільницького району відбулося святкове богослужіння на честь престольного свята. З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія богослужіння очолив благочинний Хмільницького округу — протоієрей Олексій Бачинський, якому співслужили настоятель храму — протоієрей Ярослав Микитин та клірики благочиння. Після Божественної […]

23.09.2023

В Літинському благочинні звершили погребіння загиблого воїна Юрія Попика

20 вересня 2023 року, священики Літинського церковного округу звершили чин похорону жителя села Кожухів, загиблого Захисника України — воїна Попика Юрія Григоровича. З благословення митрополита Варсонофія чин погребіння звершив благочинний Літинського округу — протоієрей Олег Макар та клірики благочиння. Воїн Юрій Попик загинув під час виконання бойового завдання, мужньо захищаючи кордони та Незалежність України на […]

22.09.2023