Чим відомий і важливий Петрів піст для кожного християнина?

22.06.2022

Кінець червня і початок липня вважається серйозним, але не жорстким за обмеженнями постом, однак кожен віруючий повинен пам’ятати про його важливість як серйозного духовного випробування.

Фінальна декада червня ознаменується для кожного православного віруючого важливим періодом – Петровим постом, який триватиме цьогоріч з 20 червня по 11 липня. Піст супроводжується багатовіковими традиціями та настановами святих отців, які закликали присвятити літній відрізок часу проходженню серйозного випробування.

Петрів, або як його ще називають Апостольський піст починається рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, після дев’ятої неділі від Великодня. 

На відміну від Великого посту, Петрів відрізняється нестрогими обмеженнями в їжі, однак це зовсім не означає, що той, хто дотримується православних традицій і наслідує усім настановам, може пропустити цей період – крім суворості в їжі, йому необхідно пам’ятати про духовне випробування, постійні молитовні труди і покаяння. В піст прийнято займатися благодійністю, віддавати нужденним одяг, перераховувати кошти різним релігійним організаціям та фондам допомоги.

Стародавнє джерело, так звані «Апостольські постанови» (авторство їх традиція приписує свт. Клименту, Папі Римському, але сучасні богослови вважають текст пізнішим, створеним близько 380 р.) на те вказує обставина, що: П’ятидесятниця святкується протягом тижня; потім наступає буденна помірність, «бо справедливо, щоб ви і веселилися про дар Божий і постились після послаблення».

Під «послабленням» мається на увазі тривале святкування Великодня, Вознесіння, Трійці, час загальної радості, яке, однак, несе небезпеку духовного охолодження через захоплення світськими насолодами. Цю розслабленість мав зняти короткий піст.

Отже, протягом перших століть існування Церкви піст, присвячений саме апостолам Петру та Павлу, мабуть, був не відомий. Але самі святі, «стовпи Церкви», глибоко шанувалися віруючими. Особлива їхня роль простежується вже в Євангелії, а також «Діяннях Апостольських», написаних святим апостолом Лукою.

Піст пов’язаний із важливим днем ​​пам’яті первоверховних апостолів Петра та Павла, які готували себе до Євангельської проповіді через постійні обмеження. Історія виникнення посту згадується у працях священномученика Іполита Римського, котрий жив у III столітті. Його дати та тимчасові відрізки постійно зазнавали змін, виключався місяць липень, сам піст «по немочі людській» ділився на дві частини, переходячи до серпневого Успенського посту.

В сьогоднішній складний час, давайте будемо постувати разом підносячи посилені молитви до Бога, щоб завершилась війна та настав довгоочікуваний мир в нашій Україні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023

Архієрейське богослужіння у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері в Літинському благочинні

6 червня 2023 року, у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі святих жінок-мироносиць парафії на часть Зиновинської ікони Божої Матері. За Божественною літургією архіпастирю спіслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, клірики благочиння та […]

06.06.2023