Чим відомий і важливий Петрів піст для кожного християнина?

22.06.2022

Кінець червня і початок липня вважається серйозним, але не жорстким за обмеженнями постом, однак кожен віруючий повинен пам’ятати про його важливість як серйозного духовного випробування.

Фінальна декада червня ознаменується для кожного православного віруючого важливим періодом – Петровим постом, який триватиме цьогоріч з 20 червня по 11 липня. Піст супроводжується багатовіковими традиціями та настановами святих отців, які закликали присвятити літній відрізок часу проходженню серйозного випробування.

Петрів, або як його ще називають Апостольський піст починається рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, після дев’ятої неділі від Великодня. 

На відміну від Великого посту, Петрів відрізняється нестрогими обмеженнями в їжі, однак це зовсім не означає, що той, хто дотримується православних традицій і наслідує усім настановам, може пропустити цей період – крім суворості в їжі, йому необхідно пам’ятати про духовне випробування, постійні молитовні труди і покаяння. В піст прийнято займатися благодійністю, віддавати нужденним одяг, перераховувати кошти різним релігійним організаціям та фондам допомоги.

Стародавнє джерело, так звані «Апостольські постанови» (авторство їх традиція приписує свт. Клименту, Папі Римському, але сучасні богослови вважають текст пізнішим, створеним близько 380 р.) на те вказує обставина, що: П’ятидесятниця святкується протягом тижня; потім наступає буденна помірність, «бо справедливо, щоб ви і веселилися про дар Божий і постились після послаблення».

Під «послабленням» мається на увазі тривале святкування Великодня, Вознесіння, Трійці, час загальної радості, яке, однак, несе небезпеку духовного охолодження через захоплення світськими насолодами. Цю розслабленість мав зняти короткий піст.

Отже, протягом перших століть існування Церкви піст, присвячений саме апостолам Петру та Павлу, мабуть, був не відомий. Але самі святі, «стовпи Церкви», глибоко шанувалися віруючими. Особлива їхня роль простежується вже в Євангелії, а також «Діяннях Апостольських», написаних святим апостолом Лукою.

Піст пов’язаний із важливим днем ​​пам’яті первоверховних апостолів Петра та Павла, які готували себе до Євангельської проповіді через постійні обмеження. Історія виникнення посту згадується у працях священномученика Іполита Римського, котрий жив у III столітті. Його дати та тимчасові відрізки постійно зазнавали змін, виключався місяць липень, сам піст «по немочі людській» ділився на дві частини, переходячи до серпневого Успенського посту.

В сьогоднішній складний час, давайте будемо постувати разом підносячи посилені молитви до Бога, щоб завершилась війна та настав довгоочікуваний мир в нашій Україні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У Вінниці відспівали загиблого воїна Олександра Лєсніка

18 травня 2024 року, Вінницька громада прощається із полеглим захисником України – Лєсніком Олександром Юрійовичем, 4 січня 2000 року народження. Олександр став на захист Батьківщини на початку повномасштабного вторгнення. Воював у складі 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії «Червона калина», був розвідником.  Загинув у бою поблизу села Вербове Запорізької області 26 липня минулого 2023 року. Та […]

19.05.2024

Літургія у Неділю Святих жінок-мироносиць в Успенському соборі міста Бар

19 травня 2024 року, у 3-тю Неділю після Пасхи, святих жінок-мироносиць, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Бар. Архіпастирю співслужили: благочинний Барського округу архімандрит Серафим (Поворозник), клірики Барського округу та гості у священному сані. На Малому вході архіпастир нагородив правом носіння камілавки клірика Успенського собору міста Бар – […]

19.05.2024

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024