Звернення до духовенства та вірян Вінницької єпархії Української Православної Церкви

03.06.2022

Духовенству та вірним Вінницької єпархії Української Православної Церкви

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Цим зверненням канцелярія Керуючого Вінницькою єпархією інформує духовенство та вірних Вінницької єпархії про рішення Собору Української Православної Церкви.
27 травня 2022 року в Пантелеймоновському монастирі м. Києва відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви і Собор Української Православної Церкви за участі представників духовенства, чернецтва і мирян від кожної єпархії УПЦ.
Собор розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Віроломне вторгнення РФ у суверенну Українську державу викликало з боку ієрархів, духовенства, мирян УПЦ та українського народу засудження як керівництва РФ, так і позиції РПЦ.
УПЦ разом із своїм народом переживає біль і страждання від військової агресії РФ, знищення українських міст, руйнування монастирів і храмів, загибелі воїнів, вбивства безневинних людей і особливо дітей.

Беручи до уваги бажання православного народу і духовенства всіх регіонів України, члени собору УПЦ розглянули питання про можливість і необхідність відділення від Московського патріархату. За результатами собору УПЦ було ухвалено низку рішень, які свідчать не тільки про адміністративну незалежність, яка, згідно Томосу, що був дарований Патріархом Московським і всієї Русі Олексієм у жовтні 1990 року мала місце і раніше, а й про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви, з визнанням єдиного адміністративного центру в м. Києві.
Зокрема, із Статуту про управління УПЦ було вилучено всі положення, які свідчили про зв’язок з РПЦ. Тепер, фактично, Статут про управління УПЦ, за своїм змістом, став статутом повноцінної незалежної Церкви. Так, Предстоятель УПЦ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України відтепер не входить до складу Синоду РПЦ, архієреї УПЦ вийшли із складу соборів РПЦ, УПЦ перестала керуватись рішеннями РПЦ і віднині керується виключно постановами Собору єпископів УПЦ та Собору УПЦ, перебуваючи в єдності з усіма Помісними Православними Церквами.
Відтепер за богослужінням в усіх храмах і монастирях УПЦ підноситься ім’я виключно Митрополита Київського і всієї України. В той же час Предстоятель УПЦ згадує за богослужінням предстоятелів усіх Помісних Православних Церков, згідно Диптиху. Окрім цього, на Соборі розглядалось питання відновлення мироваріння в м. Києві. Враховуючи чисельні звернення від духовенства і вірних з числа вимушених переселенців в різних країнах, Собор ухвалив рішення про відкриття українських православних парафій у тих країнах, да є на це потреба, в прямому підпорядкуванні УПЦ в новому незалежному статусі.
Собор констатував необхідність діалогу з ПЦУ задля відновлення церковної єдності в Україні. Однак Собор визнав, що обов’язковими умовами відновлення діалогу є повне припинення силових захоплень храмів та примусових переводів парафій УПЦ, а також вирішення питання канонічності ієрархії ПЦУ, єпископи якої не мають апостольської спадкоємності.

Прийняття таких рішень відкриває нову сторінку церковного буття. Розуміємо, що на цьому шляху ми мусимо проявити любов і повагу один до одного та намагатись разом вибудувати єдність в союзі миру (див. Еф. 4:3).

+ Варсонофій

митрополит Вінницький і Барський

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024