Звернення до духовенства та вірян Вінницької єпархії Української Православної Церкви

03.06.2022

Духовенству та вірним Вінницької єпархії Української Православної Церкви

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Цим зверненням канцелярія Керуючого Вінницькою єпархією інформує духовенство та вірних Вінницької єпархії про рішення Собору Української Православної Церкви.
27 травня 2022 року в Пантелеймоновському монастирі м. Києва відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви і Собор Української Православної Церкви за участі представників духовенства, чернецтва і мирян від кожної єпархії УПЦ.
Собор розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Віроломне вторгнення РФ у суверенну Українську державу викликало з боку ієрархів, духовенства, мирян УПЦ та українського народу засудження як керівництва РФ, так і позиції РПЦ.
УПЦ разом із своїм народом переживає біль і страждання від військової агресії РФ, знищення українських міст, руйнування монастирів і храмів, загибелі воїнів, вбивства безневинних людей і особливо дітей.

Беручи до уваги бажання православного народу і духовенства всіх регіонів України, члени собору УПЦ розглянули питання про можливість і необхідність відділення від Московського патріархату. За результатами собору УПЦ було ухвалено низку рішень, які свідчать не тільки про адміністративну незалежність, яка, згідно Томосу, що був дарований Патріархом Московським і всієї Русі Олексієм у жовтні 1990 року мала місце і раніше, а й про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви, з визнанням єдиного адміністративного центру в м. Києві.
Зокрема, із Статуту про управління УПЦ було вилучено всі положення, які свідчили про зв’язок з РПЦ. Тепер, фактично, Статут про управління УПЦ, за своїм змістом, став статутом повноцінної незалежної Церкви. Так, Предстоятель УПЦ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України відтепер не входить до складу Синоду РПЦ, архієреї УПЦ вийшли із складу соборів РПЦ, УПЦ перестала керуватись рішеннями РПЦ і віднині керується виключно постановами Собору єпископів УПЦ та Собору УПЦ, перебуваючи в єдності з усіма Помісними Православними Церквами.
Відтепер за богослужінням в усіх храмах і монастирях УПЦ підноситься ім’я виключно Митрополита Київського і всієї України. В той же час Предстоятель УПЦ згадує за богослужінням предстоятелів усіх Помісних Православних Церков, згідно Диптиху. Окрім цього, на Соборі розглядалось питання відновлення мироваріння в м. Києві. Враховуючи чисельні звернення від духовенства і вірних з числа вимушених переселенців в різних країнах, Собор ухвалив рішення про відкриття українських православних парафій у тих країнах, да є на це потреба, в прямому підпорядкуванні УПЦ в новому незалежному статусі.
Собор констатував необхідність діалогу з ПЦУ задля відновлення церковної єдності в Україні. Однак Собор визнав, що обов’язковими умовами відновлення діалогу є повне припинення силових захоплень храмів та примусових переводів парафій УПЦ, а також вирішення питання канонічності ієрархії ПЦУ, єпископи якої не мають апостольської спадкоємності.

Прийняття таких рішень відкриває нову сторінку церковного буття. Розуміємо, що на цьому шляху ми мусимо проявити любов і повагу один до одного та намагатись разом вибудувати єдність в союзі миру (див. Еф. 4:3).

+ Варсонофій

митрополит Вінницький і Барський

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023