Звернення до духовенства та вірян Вінницької єпархії Української Православної Церкви

03.06.2022

Духовенству та вірним Вінницької єпархії Української Православної Церкви

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Цим зверненням канцелярія Керуючого Вінницькою єпархією інформує духовенство та вірних Вінницької єпархії про рішення Собору Української Православної Церкви.
27 травня 2022 року в Пантелеймоновському монастирі м. Києва відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви і Собор Української Православної Церкви за участі представників духовенства, чернецтва і мирян від кожної єпархії УПЦ.
Собор розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Віроломне вторгнення РФ у суверенну Українську державу викликало з боку ієрархів, духовенства, мирян УПЦ та українського народу засудження як керівництва РФ, так і позиції РПЦ.
УПЦ разом із своїм народом переживає біль і страждання від військової агресії РФ, знищення українських міст, руйнування монастирів і храмів, загибелі воїнів, вбивства безневинних людей і особливо дітей.

Беручи до уваги бажання православного народу і духовенства всіх регіонів України, члени собору УПЦ розглянули питання про можливість і необхідність відділення від Московського патріархату. За результатами собору УПЦ було ухвалено низку рішень, які свідчать не тільки про адміністративну незалежність, яка, згідно Томосу, що був дарований Патріархом Московським і всієї Русі Олексієм у жовтні 1990 року мала місце і раніше, а й про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви, з визнанням єдиного адміністративного центру в м. Києві.
Зокрема, із Статуту про управління УПЦ було вилучено всі положення, які свідчили про зв’язок з РПЦ. Тепер, фактично, Статут про управління УПЦ, за своїм змістом, став статутом повноцінної незалежної Церкви. Так, Предстоятель УПЦ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України відтепер не входить до складу Синоду РПЦ, архієреї УПЦ вийшли із складу соборів РПЦ, УПЦ перестала керуватись рішеннями РПЦ і віднині керується виключно постановами Собору єпископів УПЦ та Собору УПЦ, перебуваючи в єдності з усіма Помісними Православними Церквами.
Відтепер за богослужінням в усіх храмах і монастирях УПЦ підноситься ім’я виключно Митрополита Київського і всієї України. В той же час Предстоятель УПЦ згадує за богослужінням предстоятелів усіх Помісних Православних Церков, згідно Диптиху. Окрім цього, на Соборі розглядалось питання відновлення мироваріння в м. Києві. Враховуючи чисельні звернення від духовенства і вірних з числа вимушених переселенців в різних країнах, Собор ухвалив рішення про відкриття українських православних парафій у тих країнах, да є на це потреба, в прямому підпорядкуванні УПЦ в новому незалежному статусі.
Собор констатував необхідність діалогу з ПЦУ задля відновлення церковної єдності в Україні. Однак Собор визнав, що обов’язковими умовами відновлення діалогу є повне припинення силових захоплень храмів та примусових переводів парафій УПЦ, а також вирішення питання канонічності ієрархії ПЦУ, єпископи якої не мають апостольської спадкоємності.

Прийняття таких рішень відкриває нову сторінку церковного буття. Розуміємо, що на цьому шляху ми мусимо проявити любов і повагу один до одного та намагатись разом вибудувати єдність в союзі миру (див. Еф. 4:3).

+ Варсонофій

митрополит Вінницький і Барський

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024

У храмах Вінницької єпархії звершили молебні та панахиди у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну

24 лютого 2024 року, у другу річницю російської військової агресії проти України, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у всіх храмах та монастирях Української Православної Церкви звершені молебні з молитвою за мир в Україні, за захисників нашої Держави, а також панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни. Згідно з розпорядженням митрополита Вінницького […]

24.02.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія у зв’язку з другою річницею від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сьогодні виповнюється два роки, відколи російська влада розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію нашої Батьківщини. Свідками і жертвами наслідків цього гріховного діяння є всі наші співвітчизники, до осель яких прийшла ця страшна війна, принісши величезне горе, сповнене сліз і страждань, жаху та відчаю, але найголовніше та найстрашніше — забираючи Богом […]

24.02.2024