Архіпастир звершив літургію у жмеринському храмі свт. Миколая Чудотворця. Престольне свято

22.05.2022

22 травня 2022 року, у Неділю 5-у після Пасхи, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі міста Жмеринки на честь святителя Миколая, архієпископа Мир-Лікійського. Сьогодні Церква згадує перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі (1087).

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Жмеринського округу прот. Ярослав Коромчевський, настоятель храму прот. Іоанн Луканов, прот. Ярослав Ткачук. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

За літургією, з благословіння Предстоятеля УПЦ, клірики єпархії були нагороджені богослужбовими нагородами: протоієрей Ярослав Ткачук — «палицею», диякон Андрій Балан — камілавкою.

Під час літургії піднесли особливі молитви за настання миру в Україні та за здоров’я українських воїнів. Після богослужіння відбувся хресний хід з нагоди престольного свята храму.

У своїй архіпастирській проповіді владика розповів вірянам про свт. Миколая і його шанування серед багатьох народів світу, також владика привітав з днем Небесного покровителя архідиякона Миколая Кравця, митрополит вручив імениннику просфору та подякував за багаторічне сумлінне служіння Церкві Христовій. Митрополит Варсонофій також привітав настоятеля отця Іоанна і парафіян з престольним святом. «Приємно у цей день соборно помолитись у храмі з великою історією», — відзначив архієрей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024