Архіпастир звершив літургію у жмеринському храмі свт. Миколая Чудотворця. Престольне свято

22.05.2022

22 травня 2022 року, у Неділю 5-у після Пасхи, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі міста Жмеринки на честь святителя Миколая, архієпископа Мир-Лікійського. Сьогодні Церква згадує перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі (1087).

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Жмеринського округу прот. Ярослав Коромчевський, настоятель храму прот. Іоанн Луканов, прот. Ярослав Ткачук. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

За літургією, з благословіння Предстоятеля УПЦ, клірики єпархії були нагороджені богослужбовими нагородами: протоієрей Ярослав Ткачук — «палицею», диякон Андрій Балан — камілавкою.

Під час літургії піднесли особливі молитви за настання миру в Україні та за здоров’я українських воїнів. Після богослужіння відбувся хресний хід з нагоди престольного свята храму.

У своїй архіпастирській проповіді владика розповів вірянам про свт. Миколая і його шанування серед багатьох народів світу, також владика привітав з днем Небесного покровителя архідиякона Миколая Кравця, митрополит вручив імениннику просфору та подякував за багаторічне сумлінне служіння Церкві Христовій. Митрополит Варсонофій також привітав настоятеля отця Іоанна і парафіян з престольним святом. «Приємно у цей день соборно помолитись у храмі з великою історією», — відзначив архієрей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023