У Світлий Понеділок митрополит Варсонофій звершив святкову літургію у Барському соборі

25.04.2022

25 квітня 2022 року, у понеділок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію соборі Успіння Пресвятої Богородиці міста Бар.

Його Високпреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний і настоятель собору архім. Серафим (Поворозник), прот. Вадим Лукашенко, ієрей Серафим Богацький, архідиякон Миколай Кравець, диякон Андрій Балан та ієродиякон Філарет (Олівінський).

За Літургією піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після пасхального хресного ходу архіпастир звернувся до вірян зі словами проповіді.

Великодній тиждень, або Світлий тиждень, сприймається Церквою як один день — день загальної радості і спілкування з Воскреслим Христом. Найповнішим це спілкування може бути через участь у Таїнстві Причастя Тіла та Крові Христових. Не враховуючи деяких деталей, щодня на Світлому тижні звершується по-суті те ж пасхальне богослужіння, що й у сам день Великодня. Християни таким чином святкують Воскресіння Христове ніби у передчутті вічного “невечірнього дня”, коли Господь прийде у славі і дасть нам вічне Царство. 

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023