Пасхальне послання митрополита Вінницького і Барського Варсонофія

23.04.2022

Духовенству, чернецтву і всім вірним  Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

Христос воскрес!

Всечесні отці, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри. У великий і святий день Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, звертаючись один до одного з пасхальним вітанням, ми в братній любові та духовній єдності, знову і знову відкриваємо серця назустріч всепереможній пасхальній радості. Ця радість, як плід воскресіння з мертвих нашого Спасителя і Господа, є і Божим даром кожному віруючому во ім’я Його, і непорушною основою життя у Христі, і головним змістом свідчення Христової Церкви. Водночас ця радість є ще й радістю перемоги, адже Воскресіння Христове є перемогою Бога, який кожному бажає спастись, над смертю та гріхом. Перемагаючи гріх, Христос звільняє людину від тенет лукавого та вічної загибелі. «Сам Він воскрес, розірвавши узи смерті та нас воскресив, розірвавши кайдани наших гріхів» — пише святитель Іоанн Златоуст.

Нажаль цьогоріч, свято Пасхи співпало з надважким періодом життя нашого народу і держави. Україна стала жертвою військової агресії Російської Федерації, на її території відбуваються бойові дії, її громадяни страждають від війни. Сьогодні ми, як християни і вірні Православної Церкви, радіємо перемозі Христа над одвічним ворогом роду людського і, разом з тим, як громадяни своєї держави, молимось за її перемогу, за повернення додому її захисників, за утвердження миру в її містах і селах.

Втім, ми маємо ще один важливий фронт боротьби – наші душі. Зараз, у нелегкий воєнний час, людина є вразливою як ніколи. Ми бачимо навколо десятки і сотні людей, одержимих ненавистю, пригнічених сумом, зпантеличених страхом. На цьому тлі так легко підпасти чужому впливу, перейняти настрій більшості, почати ненавидіти, опустити руки, впасти в паніку, втратити надію на Бога. Але саме зараз ми маємо пам’ятати, що життя народів і окремих людей в рівній мірі знаходяться в руках Божих і що ми, віруючі і вірні нашому Господу маємо бути взірцем мирного духу та непохитної віри. Головним об’єктом нашої уваги має стати ближній, що страждає. А таких, наразі, надзвичайно багато: біженці та поранені бійці, хворі і літні люди, ті кого війна залишила без здоров’я, житла, роботи, засобів існування. Головним принципом сьогодення має для нас стати принцип «не пройти повз». Головною розрадою – щира молитва до Бога, головним засобом для досягнення бажаного миру – дієве каяття. Ці зусилля, безперечно, наблизять нашу особисту перемогу в духовній боротьбі та остаточну перемогу нашої країни у війні.
Втім, варто пам’ятати, що головну перемогу одержав саме Христос Своїм преславним Воскресінням з мертвих.
Славлячи Воскреслого Христа, нашу Перемогу і Спасіння, від усього серця вітаю вас, дорогі отці, матушки, брати і сестри із святом Пасхи Христової. Нехай Христос Спаситель дарує Свою милість і Свій мир нашій державі, нашій Церкві і кожному, хто вірний Йому!

Христос воскрес!

м. Вінниця. Пасха Христова 2022 р.

+Варсонофій

митрополит Вінницький і Барський

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023