Вінницька єпархія передала понад 40 тонн допомоги біженцям та воїнам

30.03.2022

Парафії Вінницької єпархії УПЦ передали вже понад 40 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих від бойових дій та українських захисників, зібрали більше ніж 120 тисяч гривень воїнам і надали притулок тисячам біженців.

Всі парафії Вінницької єпархії активно допомагають українським військовослужбовцям та збирають гуманітарну допомогу. Священики приймають при храмах постраждалих від війни українців з різних областей. Лише один Хрестовоздвиженський храм Вінниці щодня приймав біля 80-и біженців. Загалом з початку війни в храмах та монастирях єпархії було надано притулок більше ніж 2050 біженцям.

Низка парафій неодноразово проводили збір гуманітарної допомоги для біженців. Загалом було надано понад 40 тонн продуктів, одягу, засобів особистої гігієни, білизни тощо. Клірики єпархії у Вінниці часто відвідують блок-пости міста та передають харчі і необхідні речі захисникам.

Священнослужителі неодноразово доставляли гуманітарну допомогу у відповідні пункти збору міста Вінниці та інших населених пунктів. Нижні храми єпархії з першого дня війни були облаштовані під бомбосховища. У багатьох парафіях збирали кошти та передавали на потреби українських військових. Загалом було зібрано та передано близько 120 000 гривень.

Відомо про близько 1500 парафіян храмів Вінницької єпархії УПЦ, мобілізованих до збройних сил України та у лави територіальної оборони, які захищають територіальну цілісність України.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023