Митрополит Пірейський Серафим закликав Елладську Церкву засудити томос «ПЦУ»

11.02.2022

Священний Синод Елладської Православної Церкви має засудити «недійсну автокефалію» «ПЦУ», аби не стати прихильниками розколу. До цього закликав митрополит Пірейський Серафим у своїй заяві, присвяченій дехристиянізації західного світу, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецьке видання vimaorthodoxias.gr.

Ієрарх Елладської Церкви зокрема висловив занепокоєння щодо питання:  «Що може означати «крах західного християнства в Європі через різке зменшення віруючих» для Церкви?».

Митрополит Пірейський Серафим запропонував конкретні кроки, які потрібно зробити для того, аби «Елладська Помісна Церква не була стерта з землі, як були стерті сім Помісних Церков Малої Азії». «Зверніть увагу, де сьогодні сім світильників (ред. – Церков)? Їх не існує, ці колись знамениті Церкви стерто з карти. Тож будьмо обережні, щоб не постраждати так само!», – застеріг він.

Окреслюючи всі ті проблеми, з якими останнім часом зіткнулися християни всього світу, ієрарх ЕПЦ, крім засудження єресі екуменізму та безпосередньо Критського Собору, закликав до осуду томосу «ПЦУ». «Нехай наша Помісна Церква одностайно засудить недійсну українську автокефалію, щоб не стати прихильником розколу», – зазначено у заяві.

«Не забуваймо, що “Бог осміяним бути не може” (Гал. 6:7) і що “страшно впасти в руки Бога живого” (Євр. 10:31). Якщо ми будемо байдужі, то Духовний Закон в якийсь момент почне діяти. Тому, перш ніж спалахне Божий гнів, знайдемо час, щоб вчинити правильно», – сказано в документі Пірейської Митрополії.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023