Митрополит Пірейський Серафим закликав Елладську Церкву засудити томос «ПЦУ»

11.02.2022

Священний Синод Елладської Православної Церкви має засудити «недійсну автокефалію» «ПЦУ», аби не стати прихильниками розколу. До цього закликав митрополит Пірейський Серафим у своїй заяві, присвяченій дехристиянізації західного світу, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецьке видання vimaorthodoxias.gr.

Ієрарх Елладської Церкви зокрема висловив занепокоєння щодо питання:  «Що може означати «крах західного християнства в Європі через різке зменшення віруючих» для Церкви?».

Митрополит Пірейський Серафим запропонував конкретні кроки, які потрібно зробити для того, аби «Елладська Помісна Церква не була стерта з землі, як були стерті сім Помісних Церков Малої Азії». «Зверніть увагу, де сьогодні сім світильників (ред. – Церков)? Їх не існує, ці колись знамениті Церкви стерто з карти. Тож будьмо обережні, щоб не постраждати так само!», – застеріг він.

Окреслюючи всі ті проблеми, з якими останнім часом зіткнулися християни всього світу, ієрарх ЕПЦ, крім засудження єресі екуменізму та безпосередньо Критського Собору, закликав до осуду томосу «ПЦУ». «Нехай наша Помісна Церква одностайно засудить недійсну українську автокефалію, щоб не стати прихильником розколу», – зазначено у заяві.

«Не забуваймо, що “Бог осміяним бути не може” (Гал. 6:7) і що “страшно впасти в руки Бога живого” (Євр. 10:31). Якщо ми будемо байдужі, то Духовний Закон в якийсь момент почне діяти. Тому, перш ніж спалахне Божий гнів, знайдемо час, щоб вчинити правильно», – сказано в документі Пірейської Митрополії.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024