Храм великомученика Димитрія Солунського с. Примощаниця

10.02.2022

Адреса: с. Примощаниця, Барський район, Вінницька область, 23044

Настоятель: протоієрей Володимир Ківак

Престольне свято: 8 листопада

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 518 65 30

Коротка історична довідка

Село Примощаниця згадується в документах починаючи з XVII ст. Про існування першої церкви відомостей не збереглося. Лише відомо, що близько 1860 року діюча в селі церква згоріла. Після пожежі село Примощаниця було приписане до містечка Верхівка. Ці населені пункти розділялися тільки річкою і ставком. У 1860 році прихожани купили в селі Каришкові невелику стару церкву і з її матеріалу збудували в себе храм на честь Святого великомученика Дмитра Мироточивого. Ця церква проіснувала до 1894 року. Притвор (добудована частина церкви) з 1894 року в 1898 році був пересений на сільський цвинтар, де з нього зробили часовню. Саму церкву в 1894 році розібрали і з її матеріалу збудували церковно-приходську школу. На тому місці, де був церковний престол, поставили кам’яний хрест.
У 1891 році в селі на кошти місцевих жителів збудували новий Свято-Дмитрівський храм у трьох сажнях від попереднього. Новий храм обійшовся громаді в близько 8000 крб. Це був однокупольний дерев’яний храм, з дерев’яною дзвіницею. До нього перенесли іконостас зі старої церкви. Ця церква збереглася в Примощаниці до сьогодні.
Церковно-приходська школа діяла в селі з 1862 року. В 1894 році для школи збудували окреме приміщення. Церковні будинки для священика і псаломщика, спорудили в 1880 та 1890 роках за кошти від земельного збору.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023