Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Слобода Ялтушківська

10.02.2022

Адреса: с. Слобода Ялтушківська, вул. 8 березня, Барський район, Вінницька область, 23022

Настоятель: протоієрей Василій Сабов

Престольне свято: 21 вересня

Контакти: моб. телефон настоятеля 067 899 63 87

Коротка історична довідка

Спочатку село знаходилося на південний захід від Ялтушкова, а потім із невідомих причин було перенесене на теперішнє місце. Підтвердженням цього є той факт, що на початок XX ст. місце, де раніше знаходилось село, називалося Селище. Тут у 1901 році стояв кам’янй хрест, споруджений на місці престола колишньої церкви. У Селищі довгий час знаходили старовинні монети, рештки посуду та ін.

На початок XX ст. в Слободі Ялтушківській діяла церква Різдва Богородиці, будівництво якої тривало в 1884-1887 роках.

Церква і збудована при ній дзвіниця були дерев’яні. У 1887 році в церкві був облаштований іконостас – дерев’яний, витончений, станерної роботи, з колонами, вкритими позо-лотою та чеканкою по золоту. На будівництво церкви та іконостасу було витрачено 14.000 крб.

Православні церкви діяли в селі й раніше. Перша, мож-ливо, була закладена в другій половині XVII ст. і проіснувала до 1789 року. Її перебудували на новий дерев’яний храм на кам’яному фундаменті. Та в 1891 році, після будівництва церкви Різдва Богородиці, стару церкву продали за 275 крб. селянам села Буцні для будівництва храму. А новий храм зберігся і діє до сьогодні.

Серед священиків приходу Слободи Ялтушківської своєю плідною діяльністю був відомий Йосип Могила-Станкевич (1819-1849 рр.) та Олексій Заручинський (1879-1891 рр.).

Церковні володіння охоплювали 49 десятин 1396 сажнів землі.

Із 1863 року в селі діяла церковно-приходська школа. У 1881-1884 рр. були збудовані окремі дерев’яні будинки для церковнослужителів.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023