Храм Преображення Господнього с. Мигалівці

10.02.2022

Адреса: с. Мигалівці, вул. Руденка 59, Барський район, Вінницька область, 23023

Настоятель: протоієрей Василій Гундертайло

Престольне свято: 19 серпня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 965 28 66

Коротка історична довідка

На землях, де тепер розташоване село Мигалівці, ще в першій половині XVI ст. була пустка, яку називали Смігольова або Лебедова Долина. Барські міщани тримали на цих землях свої пасіки. В люстрації від 1569 року село записане як Михаловці або Михалова Лука (від імені власників).
У 1578 році польський король Стефан своїм привілеєм надає тим же міщанам, яких називали михльовськими (мигльовськими), підтвердження права на досмертне володіння заснованим ними селом Михавовці (або Лебедова Долина).
Село переходить у власність князів Любомирських, які були незмінними барськими старостами аж до 1793 року.
З 1795 року село належить поміщикам Домбровським. Ця коротка передісторія є свідченням того, що в селі проживали не лише православні, а й католики, переселення яких до села заохочували власники.
Сьогодні села Михаловці не зустріти на карті Барського району. Найімовірніше, що зміна звучання Михайловці–Мигальовці – Мигалівці і призвела до появи нової назви села.
На рубежі ХІХ-ХХ ст. населення села Мигалівці становило 798 чоловіків та 779 жінок (православних і католиків).
Про першу церкву села невідомо нічого: лише дата її ліквідації – 1879 р. У 1880 р. на місці попереднього храму було збудовано новий Свято-Преображенський храм.

Нова церква була дерев’яною. Її збудували за 5000 крб. пожертвувань прихожан. У 1895 р. в церкві було облаштовано новий двоярусний іконостас.
Цей храм зберігся до нашого часу.

У власності церкви на початок XX ст. було 47 десятин 1703 сажні землі. До церковної парафії села Мигалівці належало ще й село Борщі.
У цих селах було відкрито школи: в 1885 році церковно-приходську у Мигалівцях, а в 1890 році – школу грамоти у селі Борщі.

При церкві в Мигалівцях на кошти власниці було збудовано дерев’яний будинок для священика та псаломщика у 1886 році.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У Вінниці відспівали загиблого воїна Олександра Лєсніка

18 травня 2024 року, Вінницька громада прощається із полеглим захисником України – Лєсніком Олександром Юрійовичем, 4 січня 2000 року народження. Олександр став на захист Батьківщини на початку повномасштабного вторгнення. Воював у складі 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії «Червона калина», був розвідником.  Загинув у бою поблизу села Вербове Запорізької області 26 липня минулого 2023 року. Та […]

19.05.2024

Літургія у Неділю Святих жінок-мироносиць в Успенському соборі міста Бар

19 травня 2024 року, у 3-тю Неділю після Пасхи, святих жінок-мироносиць, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Бар. Архіпастирю співслужили: благочинний Барського округу архімандрит Серафим (Поворозник), клірики Барського округу та гості у священному сані. На Малому вході архіпастир нагородив правом носіння камілавки клірика Успенського собору міста Бар – […]

19.05.2024

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024