Храм Преображення Господнього с. Мигалівці

10.02.2022

Адреса: с. Мигалівці, вул. Руденка 59, Барський район, Вінницька область, 23023

Настоятель: протоієрей Василій Гундертайло

Престольне свято: 19 серпня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 965 28 66

Коротка історична довідка

На землях, де тепер розташоване село Мигалівці, ще в першій половині XVI ст. була пустка, яку називали Смігольова або Лебедова Долина. Барські міщани тримали на цих землях свої пасіки. В люстрації від 1569 року село записане як Михаловці або Михалова Лука (від імені власників).
У 1578 році польський король Стефан своїм привілеєм надає тим же міщанам, яких називали михльовськими (мигльовськими), підтвердження права на досмертне володіння заснованим ними селом Михавовці (або Лебедова Долина).
Село переходить у власність князів Любомирських, які були незмінними барськими старостами аж до 1793 року.
З 1795 року село належить поміщикам Домбровським. Ця коротка передісторія є свідченням того, що в селі проживали не лише православні, а й католики, переселення яких до села заохочували власники.
Сьогодні села Михаловці не зустріти на карті Барського району. Найімовірніше, що зміна звучання Михайловці–Мигальовці – Мигалівці і призвела до появи нової назви села.
На рубежі ХІХ-ХХ ст. населення села Мигалівці становило 798 чоловіків та 779 жінок (православних і католиків).
Про першу церкву села невідомо нічого: лише дата її ліквідації – 1879 р. У 1880 р. на місці попереднього храму було збудовано новий Свято-Преображенський храм.

Нова церква була дерев’яною. Її збудували за 5000 крб. пожертвувань прихожан. У 1895 р. в церкві було облаштовано новий двоярусний іконостас.
Цей храм зберігся до нашого часу.

У власності церкви на початок XX ст. було 47 десятин 1703 сажні землі. До церковної парафії села Мигалівці належало ще й село Борщі.
У цих селах було відкрито школи: в 1885 році церковно-приходську у Мигалівцях, а в 1890 році – школу грамоти у селі Борщі.

При церкві в Мигалівцях на кошти власниці було збудовано дерев’яний будинок для священика та псаломщика у 1886 році.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023