Храм Преображення Господнього с. Мигалівці

10.02.2022

Адреса: с. Мигалівці, вул. Руденка 59, Барський район, Вінницька область, 23023

Настоятель: протоієрей Василій Гундертайло

Престольне свято: 19 серпня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 965 28 66

Коротка історична довідка

На землях, де тепер розташоване село Мигалівці, ще в першій половині XVI ст. була пустка, яку називали Смігольова або Лебедова Долина. Барські міщани тримали на цих землях свої пасіки. В люстрації від 1569 року село записане як Михаловці або Михалова Лука (від імені власників).
У 1578 році польський король Стефан своїм привілеєм надає тим же міщанам, яких називали михльовськими (мигльовськими), підтвердження права на досмертне володіння заснованим ними селом Михавовці (або Лебедова Долина).
Село переходить у власність князів Любомирських, які були незмінними барськими старостами аж до 1793 року.
З 1795 року село належить поміщикам Домбровським. Ця коротка передісторія є свідченням того, що в селі проживали не лише православні, а й католики, переселення яких до села заохочували власники.
Сьогодні села Михаловці не зустріти на карті Барського району. Найімовірніше, що зміна звучання Михайловці–Мигальовці – Мигалівці і призвела до появи нової назви села.
На рубежі ХІХ-ХХ ст. населення села Мигалівці становило 798 чоловіків та 779 жінок (православних і католиків).
Про першу церкву села невідомо нічого: лише дата її ліквідації – 1879 р. У 1880 р. на місці попереднього храму було збудовано новий Свято-Преображенський храм.

Нова церква була дерев’яною. Її збудували за 5000 крб. пожертвувань прихожан. У 1895 р. в церкві було облаштовано новий двоярусний іконостас.
Цей храм зберігся до нашого часу.

У власності церкви на початок XX ст. було 47 десятин 1703 сажні землі. До церковної парафії села Мигалівці належало ще й село Борщі.
У цих селах було відкрито школи: в 1885 році церковно-приходську у Мигалівцях, а в 1890 році – школу грамоти у селі Борщі.

При церкві в Мигалівцях на кошти власниці було збудовано дерев’яний будинок для священика та псаломщика у 1886 році.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023