Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Терешки

10.02.2022

Адреса: с. Терешки, вул. Покровська 29Б, Барський район, Вінницька область, 23027

Настоятель: протоієрей Андрій Холод

Престольне свято: 14 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 096 681 80 40

Коротка історична довідка

У 1771 році на кошти поміщика Іваськовського в селі збудовано трикупольну дерев’яна церкву, покриту гонтом. Церква була відкрита та освячена 14 жовтня на свято Покрова Пресвятої Богородиці.
З того часу цей день став у селі Терешках престольним святом. Прихожанами церкви були жителі сіл Терешок, Гавришівки, Стасюків.

У 1868 році внаслідок старості існуючої дерев’яної церкви, на кошти казни було побудовано нову, двокупольну дерев’яну церкву з дерев’яною дзвіницею та новим триярусним іконостасом. І хоч церква завжди слугувала об’єднавчим фактором для народу, кількість прихожан була незначною.

Внаслідок такого становища в селі, рішенням Могилів-Подільського повіту волосне управління було переведено в 1872 році з села Чемериси Волоські в село Терешки. Воно розмістилось на поміщицькому дворі й називалося Терешківська волость. Але й цей захід не допоміг, жителі села майже зовсім перестали відвідувати церкву. Через це не було змоги утримувати храм. Тоді рішенням Подільської єпархії церква в селі Терешках була закрита (з 1873 по 1893 роки), а жителі села були приписані до церкви села Чемериси Волоські.

У 1889 році в селі Терешках була відкрита церковно-приходська школа, а з 1894 року її перевели до власного будинку.

На діючій сьогодні в селі церкві міститься напис «Українська пам’ятка історії. Покровська церква. Споруджена в 1771 р. Зруйнована в 1950 р. Відроджена 2007 р. за участю жителів села і пам’яткоохоронців Київщини…» та він вочевидь суперечить даним, (викладеним вище), зібраним Ю. Сіцинським, про будівництво в селі двох храмів у 1771р. та 1868 р.

У 2007 році в с. Терешки було збудовано церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці на місці старої, яку зруйнували в 1950 році.
Храм було освячено 4 серпня 2011 року.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023

Архієрейське богослужіння у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері в Літинському благочинні

6 червня 2023 року, у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі святих жінок-мироносиць парафії на часть Зиновинської ікони Божої Матері. За Божественною літургією архіпастирю спіслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, клірики благочиння та […]

06.06.2023