Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Підлісний Ялтушків

10.02.2022

Адреса: с. Підлісний Ялтушків, вул. Гагаріна 3, Барський район, Вінницька область, 23043

Настоятель: протоієрей Богдан Ляхович

Престольне свято: 14 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 067 787 72 08

Коротка історична довідка

Перша церква у Підлісному Ялтушкові була збудована в 1780 році. Цебув трикупольний дерев’яний храм із двоярусним іконостасом. У 1873 році старий розібрали, а багато ікон та церковних речей перенесли до нового. Новий храм освятили на честь Святої Трійці, його збудували на кошти зі скарбниці (7753 крб.) і пожертвування прихожан (4000 крб.) [25, с. 622]. Це був однокупольний дерев’яний храм. Поруч з ним збудували дерев’яну дзвіницю. В Свято-Троїцькому храмі було встановлено новий триярусний іконостас. А в 1883 році поблизу церкви збудували часовню на згадку про трагічну смерть імператора Олександра II.

Досить багато гарних справ для церкви та приходу зробили священики Питик Кардасевич (1818-1843 рр.) та Антоній Любінецький.

Населення Підлісного Ялтушкова в основному складалося з православних (чоловіків – 1096, жінок – 1121) та незначної кількості католиків (чоловіків – 15, жінок – 20), євреїв (чоловіків – 11, жінок – 40) і декількох розкольників. Церковні землі налічували з 55 десятин 2079 сажнів землі. З 1879 року в селі діяла церковно-приходська школа. Згодом у 1898 році прихожани за власні кошти збудували для неї окреме приміщення, а також окремі будинки для священика і псаломщика.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023