Храм Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова с. Кузьминці

10.02.2022

Адреса: с. Кузьминці, вул. Івана Богослова 44П, Барський район, Вінницька область, 23040

Настоятель: протоієрей Володимир Ківак

Престольне свято: 9 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 518 65 30

Коротка історична довідка

До початку XX ст. в селі Кузьминці було три церкви. Як зазначає Ю. Сіцинський, про існування першої церкви свідчить Євангеліє Києво-Печерської Лаври, видане в 1727 р. На ньому (внизу на листках) збереглися написи про пожертвування його «до Кузьминецької церкви Святого Апостола Іоана Богослова року 1737».

Другу церкву з такою ж назвою збудували в 1754 р. Це був дерев’яний трикупольний храм. У 1892 р. його розібрали.

Третю церкву, теж в честь Святого Іоана Богослова, збудували в 1888 р. Храм був дерев’яний однокупольний. Його будівництво обійшлося в 12000 крб. Цей храм вистояв атеїстичне лихоліття радянських часів і діє до сьогодні.

Церковнослужителі села Кузьминець мали у своєму розпорядженні 19 десятин 1602 сажні землі.

Із 1876 р. в Кузьминцях діяла церковно-приходська школа, яку в 1893 р. перевели до окремого приміщення.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023