A
09.02.2022
Адреса: с. Семенки, вул. Балицького 6А, Барський район, Вінницька область, 23007
Настоятель: протоієрей Василій Гундертайло
Престольне свято: 27 вересня
Контакти: моб. телефон настоятеля 097 965 28 66
Коротка історична довідка
Наприкінці XVI ст. в селі Сименки існував православний монастир, який згадується в 1595 році. Достеменно про долю монастиря в XVI-XVII ст. невідомо. Можливо, у вирі національно-визвольних змагань він був зруйнований. Хоча є відомості про те, що ченці перебралися до Бара.
На початку XVIII ст. з дозволу барського старости Ю. Любомирського на руїнах колишнього монастиря було засновано кляштор (монастир) базиліан. Базиліани в Сименках залишалися до 1770 року, а потім перейшли до Бара. Церква деякий час залишалася їхньою власністю (до розпаду Речі Посполитої). Після переходу Правобережжя до складу Росії уніатські церкви були передані в підрядкування православній церкві. Тож монастир і церква в Сименках не були винятком. У 1795 році Петро-Павлівська монастирська церква була перетворена в приходську з освяченням у честь Преображення Господнього. В монастирських келіях, що залишалися при церкві, наприкінці XVIII ст. деякий час проживав перший Подільський архімандрит Іоаникій, тому що в Шаргороді (де була його резиденція) пронеслася епідемія морової язви. Коли епідемія припинилася і преосвященний Іоаникій повернувся до Шаргорода, то уніати-базиліани, побоюючись його повернення, зруйнували 12 кімнат, кухню й усі інші будівлі, зірвали підлогу та забрали абсолютно все майно. Тому в Сименках не збереглося жодних слідів існування монастиря.
А будівля Свято-Преображенської церкви проіснувала до 1850 року. Після її ліквідації на тому ж місці в 1853 році за казенні кошти було розпочато будівництво нової Хресто-Воздвиженської церкви, освяченої в 1862 році. Церква знаходилася посередині села, на високому схилі. На вигляд це був хрещатий однокупольний дерев’яний храм, збудований на кам’яній основі з металевим покриттям. У 1889-1890 рр. до церкви добудували нову дзвіницю.
Церковно-приходську школу в Семенках було відкрито в 1864 році, а через чотири роки її переведено до окремого приміщення. Для священика і псаломщика в 1888 році збудовано окремі дерев’яні будинки.
Церковні угіддя складали майже 23 десятини землі.
У 1961 р. Хресто-Воздвиженську церкву закрили. В її приміщенні деякий час був склад, що, власне, й урятувало її від повного знищення. В 70-х роках житель села Йосип Кучерук їздив із проханням про відкриття храму до самої столиці. Неймовірно для того часу, але в 1977 році жителі села змогли прийти до власної церкви.
21 листопада 2024 року, в день Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в одноіменному храмі села Сербинівці Жмеринського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, настоятель храму протоієрей Андрій Лісовський, та клірики єпархії. За богослужінням […]
21.11.2024
20 листопада 2024 року, напередодні Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у храмі Архістратига Михаїла с. […]
20.11.2024
15 листопада 2024 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмільник клірики Хмільницького округу звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Андрія Сергійовича Браславського, 1995 року народження. Захищаючи територіальну цілісність та Незалежність нашої Держави від кривавого агресора, воїн Андрій Браславський загинув 13 листопада 2024 року під час виконання бойового завдання у Сумській області. Чин погребіння очолив благочинний […]
20.11.2024