Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Лука-Барська

09.02.2022

Адреса: ТО610, с. Лука-Барська, вул. Яблунева 2А, Барський район, Вінницька область, 23015

Настоятель: протоієрей Іоанн Криванич

Престольне свято: 14 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 705 98 20

Коротка історична довідка

Церква, що існувала до XX ст., була збудована в 1757 році зусиллями прихожан. До цієї церкви на місці, що в двадцяти сажнях від неї на північний схід, діяла стара Свято-Покровська дерев’яна церква. Розміром вона була невелика, поруч знаходився сільський цвинтар.

У 1895 році в новій церкві був установлений триярусний іконостас. Довгий час у селі зберігався дзвін вагою 5 пудів (80 кг) з написом «1617 р.».Сьогодні його доля невідома.

У приході церковної землі було 50 десятин 60 сажнів. За кошти земельного збору в 1899 році збудували помешкання для церковнослужителів. У 1862 році в Луці-Барській відкрили церковно-приходську школу, яку з 1894 року перевели до окремого зручного приміщення.

Із 1897 року в заводському поселенні Німеччина у власному будинку господаря заводу Френзеля було відкрито школу грамоти.

Жодна із старих церков не збереглася. Наприкінці XX ст. в Луці-Барській було збудовано нову церкву, яка існує до сьогодні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024