Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Лука-Барська

09.02.2022

Адреса: ТО610, с. Лука-Барська, вул. Яблунева 2А, Барський район, Вінницька область, 23015

Настоятель: протоієрей Іоанн Криванич

Престольне свято: 14 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 705 98 20

Коротка історична довідка

Церква, що існувала до XX ст., була збудована в 1757 році зусиллями прихожан. До цієї церкви на місці, що в двадцяти сажнях від неї на північний схід, діяла стара Свято-Покровська дерев’яна церква. Розміром вона була невелика, поруч знаходився сільський цвинтар.

У 1895 році в новій церкві був установлений триярусний іконостас. Довгий час у селі зберігався дзвін вагою 5 пудів (80 кг) з написом «1617 р.».Сьогодні його доля невідома.

У приході церковної землі було 50 десятин 60 сажнів. За кошти земельного збору в 1899 році збудували помешкання для церковнослужителів. У 1862 році в Луці-Барській відкрили церковно-приходську школу, яку з 1894 року перевели до окремого зручного приміщення.

Із 1897 року в заводському поселенні Німеччина у власному будинку господаря заводу Френзеля було відкрито школу грамоти.

Жодна із старих церков не збереглася. Наприкінці XX ст. в Луці-Барській було збудовано нову церкву, яка існує до сьогодні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023

Архієрейське богослужіння у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері в Літинському благочинні

6 червня 2023 року, у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі святих жінок-мироносиць парафії на часть Зиновинської ікони Божої Матері. За Божественною літургією архіпастирю спіслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, клірики благочиння та […]

06.06.2023