Храм Архістратига Михаїла с. Міжлісся

09.02.2022

Адреса: с. Міжлісся, вул. Cв. Михайла, Барський р-н, Вінницька область, 23032

Настоятель: протоієрей Олександр Грежук

Престольне свято: 21 листопада

Контакти: моб. телефон настоятеля 098 244 64 02

Коротка історична довідка

Церква була збудована в 1765 р. та освячена на честь святого Архистратига Михайла. Церква була дерев’яною, на кам’яному фундаменті, з окремою дзвіницею. В церкві знаходився різьблений чотириярусний іконостас. У 1868 р. церкву покрили жестю, а у 80-х роках XIX ст. обновили дзвіницю.

Цей старовинний храм зберігся в селі до сьогодні.

В церковній власності перебували: наділ під садибу, орні землі, сіножаті, дубовий і березовий ліси, що разом складали 39 десятин 26 сажнів землі.

У 1863 році при церкві була відкрита школа, яка з 1891 року перейшла до окремого приміщення.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023