Відкрито кримінальне провадження стосовно протиправних дій вінницьких чиновників

15.01.2022

СТОСОВНО ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ СЛУЖБОВИХ ОСІБ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ — про це повідомляє офіційна сторінка «Мирян» у Facebook.

Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року службові особи Вінницької обласної державної адміністрації на чолі з начальником управління у справах національностей та релігій Салецьким І.О., діючи умисно та протиправно, прийняли незаконне рішення про реєстрацію статуту релігійної громади села Снітків у новій редакції, де було відображено нову назву громади та її підлеглість ПЦУ.

7-8 грудня 2021 року держаний реєстратор Мельников В.Ю. незаконно, за наявності неповного пакету документів, вчинив реєстраційні дії, змінив керівника та установчі документи релігійної організації та зареєстрував статут у новій редакції, змінивши канонічну підлеглість релігійної громади УПЦ.

Рішення Вінницької ОДА було прийнято всупереч рішенню Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2021, яким було встановлено заборону на внесення змін у статутні документи релігійних громад Могилів-Подільської єпархії УПЦ, в тому числі й громади села Снітків.

Таким чином, службові особи Вінницької ОДА, які, використовуючи підроблені документи, зареєстрували нову редакцію статуту релігійної громади села Снітків, прямо порушили судове рішення та поставили храм УПЦ під загрозу захоплення.

Про такі зухвалі порушення закону наші адвокати поставили до відома Окружний адміністративний суд Києва, який 17 грудня 2021 року виніс окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України для прийняття відповідних рішень стосовно службових осіб Вінницької ОДА, а також — до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки стосовно порушень законодавства, які містять ознаки кримінальних правопорушень.

І ось нарешті, 6 січня 2022 року Вінницькою обласною прокуратурою за обставинами, наведеними в ухвалі Окружного адміністративного суду м.Києва стосовно службових осіб Вінницької обласної адміністрації відкрито кримінальне провадження за ст.356 КК України (самоправство).

Тепер відділ дізнання Вінницького районного управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області зобов’язаний провести повне та об’єктивне розслідування обставин незаконної перереєстрації Вінницькою облдержадміністрацією статуту релігійної громади УПЦ села Снітків. Під пильним контролем Мирян, щоб жодна винна особа не уникла кримінальної відповідальності.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024