Відкрито кримінальне провадження стосовно протиправних дій вінницьких чиновників

15.01.2022

СТОСОВНО ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ СЛУЖБОВИХ ОСІБ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ — про це повідомляє офіційна сторінка «Мирян» у Facebook.

Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року службові особи Вінницької обласної державної адміністрації на чолі з начальником управління у справах національностей та релігій Салецьким І.О., діючи умисно та протиправно, прийняли незаконне рішення про реєстрацію статуту релігійної громади села Снітків у новій редакції, де було відображено нову назву громади та її підлеглість ПЦУ.

7-8 грудня 2021 року держаний реєстратор Мельников В.Ю. незаконно, за наявності неповного пакету документів, вчинив реєстраційні дії, змінив керівника та установчі документи релігійної організації та зареєстрував статут у новій редакції, змінивши канонічну підлеглість релігійної громади УПЦ.

Рішення Вінницької ОДА було прийнято всупереч рішенню Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2021, яким було встановлено заборону на внесення змін у статутні документи релігійних громад Могилів-Подільської єпархії УПЦ, в тому числі й громади села Снітків.

Таким чином, службові особи Вінницької ОДА, які, використовуючи підроблені документи, зареєстрували нову редакцію статуту релігійної громади села Снітків, прямо порушили судове рішення та поставили храм УПЦ під загрозу захоплення.

Про такі зухвалі порушення закону наші адвокати поставили до відома Окружний адміністративний суд Києва, який 17 грудня 2021 року виніс окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України для прийняття відповідних рішень стосовно службових осіб Вінницької ОДА, а також — до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки стосовно порушень законодавства, які містять ознаки кримінальних правопорушень.

І ось нарешті, 6 січня 2022 року Вінницькою обласною прокуратурою за обставинами, наведеними в ухвалі Окружного адміністративного суду м.Києва стосовно службових осіб Вінницької обласної адміністрації відкрито кримінальне провадження за ст.356 КК України (самоправство).

Тепер відділ дізнання Вінницького районного управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області зобов’язаний провести повне та об’єктивне розслідування обставин незаконної перереєстрації Вінницькою облдержадміністрацією статуту релігійної громади УПЦ села Снітків. Під пильним контролем Мирян, щоб жодна винна особа не уникла кримінальної відповідальності.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024