Божественна літургія у Барському жіночому монастирі. Річниця перенесення Барської ікони Богородиці

12.01.2022

12 січня 2022 року, митрополит Вінницький і Барський звершив Божественну літургію у нижньому храмі Барського жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Барська».

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник), архім. Іоасаф (Ковецький), архім. Єнох (Торак), архідиякон Миколай Кравець, архід. Давид (Бухта), клірики обителі та Барського благочиння. За літургією молились ігуменя Антонія та старша сестра Димитрія з насельницями обителі.

Після літургії митрополит Варсонофій привітав усіх зі святом та подякував ігумені сестрам за працю на славу Господа. Також владика привітав з днем народження духівника Барського благочиння прот. Павла Мироненка.

Для довідки:

12 січня 2011 року урочистим хресним ходом, в якому брали участь все духовенство Вінницької єпархії, була перенесена ікона Барської Божої Матері з Успенського собору міста Бар до скита Браїлівського жіночого монастиря. Ікона була встановлена в спеціальному кіоті в храмі блаженної Матрони Московської з правого боку біля іконостасу. З цього часу в храмі блаженної Матрони Московської кожен день служилась Божественна літургія, перед початком якої сестри і всі прихожани співали на розспів акафист перед чудотворним образом.

У 2011 році Священним Синодом УПЦ святкування Барської ікони Божої Матері було перенесено на 1 жовтня (нового стилю) і в цей святковий день був освячений новозведений корпус для сестер.

4 червня 2012 року, в день Святого Духа, була здійснена урочиста закладка собору на честь Барської ікони Божої Матері з нижнім храмом на честь пророка Божого Ілії.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023