Різдвяне послання митрополита Вінницького і Барського Варсонофія

06.01.2022

Боголюбиві отці, всечесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю вас із святом Різдва Христового! Святом пришестя у світ Спасителя і Господа, святом благовоління Божого до людського роду, святом незбагненної любові Творця до Свого створіння. «Бог, Який устроїв Собі живий храм в дівочій утробі для спасіння всього світу, через нього вніс в наше життя небесний устрій» — каже святитель Іоанн Златоуст.
Ми знаємо з Євангелія, що пастухи, які першими дізнались про народження Богонемовляти, почули з ангельских уст благовістя миру. Ангели проголошували мир для світу, який з часів першого братовбивства не знав миру. Нажаль, не знає він миру і досі. Адже мир, який дарує Бог, здатні прийняти лише ті, хто увірував у Христа и зробив Його Закон законом власного життя. Навідміну від світу, двотисячолітнє  служіння Христової Церкви є служінням миру. До миру закликає Церква держави і народи, прагненням миру керується вона у свому житті, мир сердечний бачить основою духовного життя всякої людини.
Так служінням миру є місія, яку в наш немирний час несе Українська Православна Церква. Вчинками, а не гаслами стверджуючи єдність нашої країни, дієво сприяючи викорененню ненависті в суспільстві, займаючись широкою благодйною та гуманітарною діяльністю. Трагічною помилкою частини суспільства є відверто упереджене, а іноді і вороже ставлення до нашої Церкви. Втім, у цьому немає нічого дивного, адже ми, християни,  є учнями Христовими і, в тому числі, до нас звертається Господь словами: «коли б ви від світу були, то світ своє любив би. А що ви не від світу, але я вас від світу обрав, тому світ вас ненавидить» (Ів.15:19).
Також прикладом служіння миру є життя Вінницької єпархії. Вже три роки ми перебуваємо, без перебільшення, на передовій релігійного конфлікту, будучи позбавленими кафедрального собору та нормальних умов для діяльності єпархіального управління, періодично стаючи об’єктом наклепу, рейдерських атак, проявів ненависті, а подекуди і відкритого насильства. Однак ані духовенство, ані прості віруючі жодного разу не відповіли злом на зло, агресією на агресію, насильстивом на насильство, буквально слідуючи словам апостола Павла: «коли нас лихослов’ять, ми благословляємо, як нас переслідують, ми терпимо, як лають, ми молимось» (1Кор. 4: 12-13). І ми бачимо, що як і в часи перших християн, Господь не залишає Своїх вірних. Адже, незважаючи на утиски, Церква росте та міцнішає. Так, протягом року що минає у Вінницькій єпархії було освячено 10 храмів, збудовано і освячено часовню на місці поховання архієпископа Симона (Івановського), відкрито Дім милосердя, організоване сестринство, яке займатиметься благодійною діяльністью, відновлено роботу союзу православних медиків. Як і в минулі роки регулярно збираються гуманітарні вантажі на Схід України. Благодаттю Божою Вінницька єпархія несе і надалі нестиме служіння миру, але нам слід пам’ятати, що це можливе лише за умови нашої спільної участі.
Спаситель, який нині прийшов у світ неодмінно примножить святу ревність о Божій справі в наших серцях, а Його Божественна благодать зміцнить наши сили у подвигу християнського життя.
Вітаю всіх з Різдвом Христовим! Нехай мир, який приніс у світ новонароджений Христос, зійде в кожну християнську душу, а світло Боговтілення просвітить серця тих, хто досі не пізнав миру Христового!
+ Варсонофій
Митрополит Вінницький і Барський
м. Вінниця
Різдво Христове 2021/2022 р.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023