Суд зобов’язав розслідувати перереєстрацію громад УПЦ у Вінницькій області

20.12.2021

Окружний адміністративний суд Києва угледів ознаки кримінальних правопорушень у діях чиновників Вінницької ОДА щодо перереєстрації громад УПЦ.

Окружний адміністративний суд Києва постановив звернутися до підрозділів правоохоронних органів Вінницької області, щоб ті перевірили законність дій Управління у справах релігій Вінницької ОДА з перереєстрації громад УПЦ.

Про це йдеться в окремій ухвалі суду.

Суд нагадав, що ще 30 липня 2021 року заборонив Вінницькій ОДА здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо релігійних громад у селах Бахтин, Вербовець, Котюжани та Снітків Вінницької області. Однак чиновники стверджували, що це рішення не заважає їм провести нові перереєстрації громад, повідомляє Telegram-канал громадської спілки «Миряни».

«Таке твердження начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації не лише суперечить змісту самої ухвали суду 30.07.2021, якій він надав самовільного тлумачення, не передбаченого нормами чинного законодавства, але й суперечить відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які були при цьому внесені», – констатував суд.

Суд зазначив, що чиновники Вінницької ОДА, перереєстровуючи громади Української Православної Церкви, порушили законодавство.

«Посадовими та службовими особами Вінницької обласної державної адміністрації та управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації допущено порушення чинного законодавства, в т.ч. невиконання судового рішення, а саме ухвали суду від 30.07.2021, проведення реєстраційних дій за наявності неповного пакету документів, під час дії судової заборони, невнесення (умисне чи з необережності) інформації про наявність судової заборони до ЄДР, надання недостовірної інформації про наявність повного пакету документів на реєстрацію у листуванні на адвокатський запит тощо», – йдеться в рішенні суду.

Таким чином суд визначив, що дії ОДА підпадають під ознаки кримінальних правопорушень. Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України (щоб там прийняли рішення щодо посадових осіб Вінницької ОДА), а також до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки дій чиновників Вінницької ОДА, що містять ознаки кримінальних правопорушень.

Джерело: https://spzh.news/ua/news/85039-sud-obyazal-rassledovaty-pereregistraciju-obshhin-v-vinnickoj-oblasti

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023