Митрополит Варсонофій освятив новий храм і звершив літургію в с.Жежелів Козятинського благочиння (+відео)

18.12.2021

18 грудня 2021 року, в день пам‘яті св. Сави Освяченого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив освячення нового храму і Божественну літургію в селі Жежелів Козятинського благочиння.

Храм освятили на честь свт. Миколая Чудотворця, багато років тривало будівництво, яке розпочав священик Ігор Ткачук. Місцеві жителі довго боролись в судах за земельну ділянку, на якій побудований храм. Кошти на початок будівництва пожертвували брати Орлівські.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Козятинського округу прот. Миколай Волохатий, прот. Ігор Ткачук, настоятель храму ієрей Богдан Міхальський, архідиякон Миколай Кравець, диякон Андрій Балан та клірики благочиння. За літургією співав хор під керівництвом Панасюк Наталії.

За богослужінням настоятель ієрей Богдан Міхальський був нагороджений набедреником.

Після літургії у новоосвяченому храмі відбувся чин славління прп. Сави Освяченого (+532р), який став одним з перших монахів-священнослужителів. Преподобний склав перше правило чернечого «Богослужбового статуту» (Єрусалимський устав).

Митрополит Варсонофій привітав парафіян з довгоочікуваною подією для їхнього села, та побажав настотелю отцю Богдану і вірянам подальшого розквіту православної громади. Отцю Ігорю Ткачуку владика подякував за велику працю у зведенні храму. Також митрополит привітав головного благодійника будівництва храму протоієрея Николая Майдибора, який був відзначений високою нагородою УПЦ орденом благовірного князя Ярослава Мудрого.

З благословіння Предстоятеля УПЦ, архієрей вручив також інші нагороди: прот. Ігор Ткачук — орден свт. Миколая, Орлівський Михайло Станіславович та Орлівський Станіслав Станіславович — Грамота Предстоятеля; Фурман Тетяна Володимирівна, Дацюк Євгенія Володимирівна — Грамота митрополита Варсонофія.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024