Відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії 2021 року

15.12.2021

15 грудня 2021 року, під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

Після співу «Царю Небесный», до дня пам’яті свт. Миколая Чудотворця, відбувся виступ вихованців школи св. Миколая при Хрестовоздвиженському храмі Вінниці.

У своєму зверненні до духовенства архіпастир розповів про події, які відбулись в житті єпархії у 2021-у році. Також владика зачитав статистичні дані по єпархії (станом на 10.12.2021).

Число храмів, які мають престол — 258, число часовень — 22, загальна кількість парафій — 303, освячених храмів — 10. Загальна кількість кліриків — 266 (244 священики, 22 диякони), рукопокладених в цьому році — 4. Кількість ченців — 16, монахинь — 54. Було звершено 144 архієрейських богослужіння. Відбувся офіційний візит до Сербської Православної Церкви.

Після виступу секретаря єпархії архім. Аркадія (Сенчуківського) керівники єпархіальних відділів розповіли про виконану роботу за рік. У 2021 році на благодійність Вінницька єпархія витратила близько 200 тисяч гривень.

Архієрей відповів на запитання священиків і розповів про плани на наступний рік. Також митрополит Варсонофій привітав усіх кліриків, які святкували у цьому році свій ювілей, таких священиків було 21. Владика передав ювілярам благословенні грамоти та подарунки.

Померли 2 клірика і 1 монахиня: прот. Роман Асафов, прот. Миколай Поп і монахиня Августа. Покійним клірикам проспівали “Вічна пам’ять..”.

Нагадуємо, що тривають судові процеси у зв’язку з рейдерськими захопленнями храмів Вінницької області з боку прихильників “ПЦУ” та незаконними перереєстраціями громад УПЦ в СЦУ. Також велику занепокоєність викликають факти нових провокацій та незаконних перереєстрацій парафій УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023