Відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії 2021 року

15.12.2021

15 грудня 2021 року, під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

Після співу «Царю Небесный», до дня пам’яті свт. Миколая Чудотворця, відбувся виступ вихованців школи св. Миколая при Хрестовоздвиженському храмі Вінниці.

У своєму зверненні до духовенства архіпастир розповів про події, які відбулись в житті єпархії у 2021-у році. Також владика зачитав статистичні дані по єпархії (станом на 10.12.2021).

Число храмів, які мають престол — 258, число часовень — 22, загальна кількість парафій — 303, освячених храмів — 10. Загальна кількість кліриків — 266 (244 священики, 22 диякони), рукопокладених в цьому році — 4. Кількість ченців — 16, монахинь — 54. Було звершено 144 архієрейських богослужіння. Відбувся офіційний візит до Сербської Православної Церкви.

Після виступу секретаря єпархії архім. Аркадія (Сенчуківського) керівники єпархіальних відділів розповіли про виконану роботу за рік. У 2021 році на благодійність Вінницька єпархія витратила близько 200 тисяч гривень.

Архієрей відповів на запитання священиків і розповів про плани на наступний рік. Також митрополит Варсонофій привітав усіх кліриків, які святкували у цьому році свій ювілей, таких священиків було 21. Владика передав ювілярам благословенні грамоти та подарунки.

Померли 2 клірика і 1 монахиня: прот. Роман Асафов, прот. Миколай Поп і монахиня Августа. Покійним клірикам проспівали “Вічна пам’ять..”.

Нагадуємо, що тривають судові процеси у зв’язку з рейдерськими захопленнями храмів Вінницької області з боку прихильників “ПЦУ” та незаконними перереєстраціями громад УПЦ в СЦУ. Також велику занепокоєність викликають факти нових провокацій та незаконних перереєстрацій парафій УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024