Відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії 2021 року

15.12.2021

15 грудня 2021 року, під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

Після співу «Царю Небесный», до дня пам’яті свт. Миколая Чудотворця, відбувся виступ вихованців школи св. Миколая при Хрестовоздвиженському храмі Вінниці.

У своєму зверненні до духовенства архіпастир розповів про події, які відбулись в житті єпархії у 2021-у році. Також владика зачитав статистичні дані по єпархії (станом на 10.12.2021).

Число храмів, які мають престол — 258, число часовень — 22, загальна кількість парафій — 303, освячених храмів — 10. Загальна кількість кліриків — 266 (244 священики, 22 диякони), рукопокладених в цьому році — 4. Кількість ченців — 16, монахинь — 54. Було звершено 144 архієрейських богослужіння. Відбувся офіційний візит до Сербської Православної Церкви.

Після виступу секретаря єпархії архім. Аркадія (Сенчуківського) керівники єпархіальних відділів розповіли про виконану роботу за рік. У 2021 році на благодійність Вінницька єпархія витратила близько 200 тисяч гривень.

Архієрей відповів на запитання священиків і розповів про плани на наступний рік. Також митрополит Варсонофій привітав усіх кліриків, які святкували у цьому році свій ювілей, таких священиків було 21. Владика передав ювілярам благословенні грамоти та подарунки.

Померли 2 клірика і 1 монахиня: прот. Роман Асафов, прот. Миколай Поп і монахиня Августа. Покійним клірикам проспівали “Вічна пам’ять..”.

Нагадуємо, що тривають судові процеси у зв’язку з рейдерськими захопленнями храмів Вінницької області з боку прихильників “ПЦУ” та незаконними перереєстраціями громад УПЦ в СЦУ. Також велику занепокоєність викликають факти нових провокацій та незаконних перереєстрацій парафій УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023