Відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії

10.12.2021

09 грудня 2021 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, після тривалої перерви, відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії.

Завідувачем кафедри інфекційних хвороб професором Мороз Л.В. було підготовлено доповідь на тему лікування та профілактики COVID 19.
Змістовно та глибоко розкривались питання амбулаторного лікування хворих, наявність нових методів і можливих помилок лікарів. Особлива увага приділялася групам ризику, попередженню важкого перебігу і ускладнень. Було зазначено, що під час спалаху COVID-19, для профілактики захворювання необхідно дотримуватися санітарно-епідеміологічних заходів (соціальна дистанція та засоби захисту).

Також розглядалось питання вакцинації, яке зараз викликає суперечки в сфері науки та медицини. Після завершення доповіді та відходу лектора почалося обговорення, в ході якого, засідання прийшло до спільної думки про неприпустимість примусової вакцинації, розділення людей за цією ознакою, утиску їх прав та свобод.

З медичної точки зору, дуже важливими були дані, що особи, які раніше перенесли короновірусну інфекцію, другий раз хворіють без важкого перебігу, тому їх вакцинація є досить спірним питанням. Також відзначали небезпеку появи ускладнень у випадку вакцинації протягом короткого періоду після одужання (близько 6 міс). Тому дуже важливим є якісне обстеження, вдумливий лікарський підхід — індивідуальний для кожного пацієнта. Щодо вакцинації категорій дітей та вагітних, через відсутність даних про наслідки, це є вкрай небезпечно, а експеременти над цими групами населення є неприпустимими. На превеликий жаль, питання щеплення від COVID 19, з медичного набуває політичного та фінансового характеру, що є невиправною помилкою.

З духовної точки зору ми, як православні християни, не можемо прийняти правильним рішення позбавлення невакцинованих можливості працювати, пересуватися та купувати, тому що це ознака наближення апокаліптичного пророцтва: “І що нікому не можливо буде ні купляти, ні продавати, окрім тих, хто має це начертання..» (Откр. гл. 13).

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023