Відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії

10.12.2021

09 грудня 2021 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, після тривалої перерви, відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії.

Завідувачем кафедри інфекційних хвороб професором Мороз Л.В. було підготовлено доповідь на тему лікування та профілактики COVID 19.
Змістовно та глибоко розкривались питання амбулаторного лікування хворих, наявність нових методів і можливих помилок лікарів. Особлива увага приділялася групам ризику, попередженню важкого перебігу і ускладнень. Було зазначено, що під час спалаху COVID-19, для профілактики захворювання необхідно дотримуватися санітарно-епідеміологічних заходів (соціальна дистанція та засоби захисту).

Також розглядалось питання вакцинації, яке зараз викликає суперечки в сфері науки та медицини. Після завершення доповіді та відходу лектора почалося обговорення, в ході якого, засідання прийшло до спільної думки про неприпустимість примусової вакцинації, розділення людей за цією ознакою, утиску їх прав та свобод.

З медичної точки зору, дуже важливими були дані, що особи, які раніше перенесли короновірусну інфекцію, другий раз хворіють без важкого перебігу, тому їх вакцинація є досить спірним питанням. Також відзначали небезпеку появи ускладнень у випадку вакцинації протягом короткого періоду після одужання (близько 6 міс). Тому дуже важливим є якісне обстеження, вдумливий лікарський підхід — індивідуальний для кожного пацієнта. Щодо вакцинації категорій дітей та вагітних, через відсутність даних про наслідки, це є вкрай небезпечно, а експеременти над цими групами населення є неприпустимими. На превеликий жаль, питання щеплення від COVID 19, з медичного набуває політичного та фінансового характеру, що є невиправною помилкою.

З духовної точки зору ми, як православні християни, не можемо прийняти правильним рішення позбавлення невакцинованих можливості працювати, пересуватися та купувати, тому що це ознака наближення апокаліптичного пророцтва: “І що нікому не можливо буде ні купляти, ні продавати, окрім тих, хто має це начертання..» (Откр. гл. 13).

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив вечірнє богослужіння з читанням акафісту Божїй Матері

Увечері, 19 квітня 2024 року, напередодні 5-ї суботи Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння з читанням акафісту Пресвятій Богородиці у Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. За богослужіням молились: настоятелька – ігуменя Антонія, сестри та парафіяни святої обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Божественну літургію у храмі великомученика Георгія […]

19.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Козятинському благочинні

19 квітня 2024 року, у пʼятницю 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у храмі на честь пророка Божого Іллі с. Сигнал, Козятинського благочиння. Архіпастирю співслужили: благочинний Козятинського округу протоієрей Миколай Волохатий та клірики благочиння. Цього дня духовенство Козятинського благочиння звершили говіння та спільно приступили до Таїнств Покаяння і […]

19.04.2024

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг у Барському жіночому монастирі

18 квітня 2024 року, у четвер 5-ї седмиці Великої Чотиридесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг у жіночому монастирі на честь Барської ікони Божої Матері. У чернечий чин була пострижена інокиня Матрона (Домашевська), з імʼям Матрона, на честь преподобної Матрони Солунської; а також в іночество – послушниця Марія Косюк, з нареченням імені Феодора, […]

19.04.2024