Відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії

10.12.2021

09 грудня 2021 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, після тривалої перерви, відбулося засідання спільноти православних медиків Вінницької єпархії.

Завідувачем кафедри інфекційних хвороб професором Мороз Л.В. було підготовлено доповідь на тему лікування та профілактики COVID 19.
Змістовно та глибоко розкривались питання амбулаторного лікування хворих, наявність нових методів і можливих помилок лікарів. Особлива увага приділялася групам ризику, попередженню важкого перебігу і ускладнень. Було зазначено, що під час спалаху COVID-19, для профілактики захворювання необхідно дотримуватися санітарно-епідеміологічних заходів (соціальна дистанція та засоби захисту).

Також розглядалось питання вакцинації, яке зараз викликає суперечки в сфері науки та медицини. Після завершення доповіді та відходу лектора почалося обговорення, в ході якого, засідання прийшло до спільної думки про неприпустимість примусової вакцинації, розділення людей за цією ознакою, утиску їх прав та свобод.

З медичної точки зору, дуже важливими були дані, що особи, які раніше перенесли короновірусну інфекцію, другий раз хворіють без важкого перебігу, тому їх вакцинація є досить спірним питанням. Також відзначали небезпеку появи ускладнень у випадку вакцинації протягом короткого періоду після одужання (близько 6 міс). Тому дуже важливим є якісне обстеження, вдумливий лікарський підхід — індивідуальний для кожного пацієнта. Щодо вакцинації категорій дітей та вагітних, через відсутність даних про наслідки, це є вкрай небезпечно, а експеременти над цими групами населення є неприпустимими. На превеликий жаль, питання щеплення від COVID 19, з медичного набуває політичного та фінансового характеру, що є невиправною помилкою.

З духовної точки зору ми, як православні християни, не можемо прийняти правильним рішення позбавлення невакцинованих можливості працювати, пересуватися та купувати, тому що це ознака наближення апокаліптичного пророцтва: “І що нікому не можливо буде ні купляти, ні продавати, окрім тих, хто має це начертання..» (Откр. гл. 13).

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння у столичному храмі Всіх Святих

13 липня 2024 року, напередодні Неділі 3-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у храмі на честь Всіх Святих міста Києва. Архіпастирю співслужили: благочинний храму протоієрей Віктор Дреботій та клірики парафії.

13.07.2024

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла митрополит Варсонофій звершив літургію

12 липня 2024 року, у день свята на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу і мир в Україні, про позбавлення від […]

12.07.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні памʼяті первоверховних апостолів Петра і Павла

11 липня 2024 року, напередодні свята на честь первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Дияконський чин очолив особистий секретар архієрея архідиякон Філарет (Олівінський). Завтра, у день […]

11.07.2024