A
08.11.2021
8 листопада 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі вмч. Димитрія Солунського села Майдан Вінницького району.
Його Високопреосвященству співслужили благочинний 1-о округу м. Вінниці прот. Богдан Маліновський, прот. Олексій Мельничук, настоятель храму прот. Антоній Ковтонюк та духовенство єпархії.
Настоятель та віряни відзначали престольне свято храму. Після літургії відбувся святковий хресний хід.
Митрополит Варснофій у своїй проповіді розповів про життя вмч. Димитрія.
8 листопада Православна Церква і наша громада вшановує пам’ять одного із ранньохристиянських великомучеників – святого Димитрія Солунського (Мироточивого).
Святий великомученик Димитрій народився у сім’ї римського проконсула міста Солунь (нині Салоніки в Греції) у III ст. На той час більшість мешканців міста були язичниками, але чимала християнська громада, заснована апостолом Павлом, існувала вже триста років. До таємних сповідників християнської віри належала і родина Димитрія. Коли хлопець подорослішав, батьки показали йому чудові ікони Христа й Богородиці. Тоді Димитрій дізнався, що насправді існує лише Всемогутній Бог. День у день юнак ревно молився й уважно слухав євангельські розповіді. Невдовзі батько Димитрія відійшов до Бога, а юнакові довелося заступити його місце. За наказом імператора, молодий правитель мав виявити й ув’язнити солунських християн. Проте Димитрій цього не зробив, а відверто оголосив, що вірить у єдиного Істинного Бога, і почав навертати язичників. Дізнавшись про це, імператор Максиміліан розгнівався і наказав вкинути Димитрія до в’язниці, а сам зажадав розваг. Володар дуже тішився, коли гладіатор Лій кидав невинних християн на гострі списи, аж поки на двобій вийшов юнак Нестор. Перед поєдинком він попрохав у Димитрія благословення на бій, і почув провіщення своєї перемоги та смерті. Мужній юнак не злякався смерті й став до бою. А слова Димитрія і справді виявилися пророчими. Втративши свого улюбленця, знавіснілий Максиміліан наказав стратити Нестора, а з ним і Димитрія, який допоміг йому своєю молитвою. Сталося це у 306 р.
За правління імператора Костянтина Великого (306-337 рр.) над могилою великомученика Димитрія спорудили храм, а через сто років були віднайдені його нетлінні мощі.
Архієрей також привітав усіх вірян зі святом і подякував отцю Антонію за опіку над громадою.
27 березня 2023 року, клірики Хмільницького благочиння звершили чин похорону загиблого Захисника України — воїна Клименюка Руслана Олеговича. З благословіння керуючого Вінницькою єпархією, заупокійне богослужіння очолив благочинний Хмільницького церковного округу — протоієреєй Олексій Бачинський, якому співслужило духовенство благочиння. Молодий воїн був жителем села Уланів. Від часу повномасшабного вторгнення агресора на нашу землю, воїн Руслан пішов […]
27.03.2023
«З глибоким болем у серці ми спостерігаємо здалеку за тими переслідуваннями, яких Ви та Ваша Свята Церква зазнаєте заради Христа». З такими словами Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х та решта східного Православного світу направили Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію послання солідарності, яке було опубліковане 27 березня 2023 року на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату у […]
27.03.2023
Благовіщення, Лазарева субота, Вербна Неділя, Страсний тиждень, сходження Благодатного вогню та Воскресіння Христове в Єрусалимі. З благословіння Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського з 6 по 16 квітня відбудеться паломницька поїздка на Святу Землю. Паломники зустрінуть на Святій Землі великі християнські свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господень до Єрусалиму. Матимуть можливість прожити події Страсного […]
27.03.2023