A
16.10.2021
16 жовтня 2021 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в приміщенні недільної школи “Лукошко” при храмі свт. Луки Кримського м. Вінниці, відбувся форум «Церква, відкрита для суспільства».
Захід проведений Українською Православною Церквою з ініціативи та участі Всеукраїнського Союзу Православних жінок.
У Форумі взяли участь духовенство, представники влади, органів місцевого самоврядування, громадські організації, православні релігійні громади, гості з інших регіонів України.
Відкриття заходу розпочалось з вітального слова секретаря єпархії, архім. Аркадія (Сенчуківського), який передав учасникам форуму вітання та благословення керуючого Вінницькою єпархією, митрополита Вінницького і Барського Варсонофія.
Серед присутніх та доповідачів були гості: прот. Сергій Резніков — завідувач відділу освіти Дніпропетровської єпархії;
прот. Тарасій Марченко — заступник керівника Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань. Керівник місіонерського відділу Дніпропетровської єпархії; Голова відділу у справах сім’ї Вінницької єпархії.
Коваленко Ольга Валеріївна — Голова Правління Всеукраїнської громадської організації «Союз православних жінок»;
Юрій Володимирович Максименко — депутат Вінницької міської ради. Голова громадської організації «Надійні перспективи».
А також керівник відділу освіти і катехізації Вінницької єпархії прот. Георгій Холодюк;
викладач недільної школи м. Козятин Андрій Горниш;
Олена Гончар, доктор, психолог-психотерапевт — областна координаторка жіночого руху «ЗА Майбутнє»
В християнському дусі відбувся дружній діалог серед представників священства єпархії, громадських організацій та мирян. Кожен з присутніх мав можливість підняти на розгляд актуальну тему для обговорення, серед яких були: тема присутності священників в медичних закладах та військове капеланство; проблематика викладання в недільних школах під час пандемії; а також обговорили проблему психологічного вигорання серед викладачів недільних шкіл; аспекти охорони здоров’я під час пандемії;
активізація роботи священства з громадськістю на місцях;
обмін досвідом роботи недільних шкіл, та інші не менш важливі питання.
На завершення учасники форуму окреслили червоною рискою тезу про те, що: сьогодні Церква є поза політикою і її діяльність є основою для відродження та збереження духовності, моральності в нашій країні.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024