A
27.07.2021
27 липня 2021 року, напередодні свята Хрещення Русі, після завершення молебню на Володимирській гірці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом із представниками Помісних Православних Церков, єпископатом та духовенством Української Православної Церкви очолив Великий Хресний хід із чудотворними іконами до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У молитовній ході цього року взяли участь понад 350 тисяч православних вірян — таку цифру під час брифінгу озвучив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Велелюдна хода прямувала центральними вулицями Києва від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври, щоб потім взяти участь в урочистому всенічному бдінні.
Хресний хід супроводжували мощі святого князя Володимира та чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які було доставлено до столиці: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — з заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.
Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Блаженніший владика разом з духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року та поклав квіти.
Єпископат і духовенство вже зібралися на площі перед Успенським собором Києво-Печерській Лаврі звершити всенічне бдіння, а богомольці ще довго продовжували йти вулицями столиці з молитовними піснеспівами.
Після завершення Хресного ходу та всенічного бдіння чудотворні святині будуть доступні для поклоніння віруючим у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври під час всенічного бдіння і всю ніч та наступного дня, 28 липня, під час Божественної літургії.
Цього року у Хресній ході взяли участь понад 350 тисяч православних віруючих.
Пряма трансляція Хресного ходу:
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024