A
15.07.2021
15 липня 2021 року у Свято-Успенській Почаївській Лаврі з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія розпочався З’їзд чернецтва Української Православної Церкви, у якому беруть участь намісники (ігумени), настоятельки та представники монастирів і скитів УПЦ.
Рішення про проведення з’їзду чернецтва було прийнято на засіданні Священного Синоду УПЦ 12 травня 2021 року.
Очолює зібрання Голова з’їзду – митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви; заступник Голови з’їзду – митрополит Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; секретар з’їзду – митрополит Святогірський Арсеній, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври. У президії З’їзду присутній митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.
З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у з’їзді також беруть участь представники Вінницької єпархії: архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Марк (Барановський), архім. Єнох (Торак), ігуменя Антонія (Стеценко), матушка Димитрія (Філікова).
Перед початком заходу була звершена Божественна літургія та молебень у Свято-Преображенському соборі Лаври, після чого делегати вклонилися святиням обителі.
Після завершенні реєстрації, о 10:00, розпочалася робота З’їзду.
Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор зачитав Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія, у якому Предстоятель благословив учасників.
«Нехай Милосердний Господь, молитвами Пречистої Своєї Матері, в Лаврі Якої сьогодні ми зібралися, благословить усіх учасників цього монашеського форуму, умудрить і надихне до правильних висновків та рішень задля зміцнення кожного уділу чернечого життя та подальшого плідного звершення своєї спасительної місії на теренах України», — побажав Блаженніший владика.
Загалом у заході беруть участь 22 архієреї УПЦ та близько 300 намісників (ігуменів), настоятельок та представників монастирів і скитів.
Продовжуючи роботу З’їзду, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел виголосив доповідь на тему: «Роль і значення чернецтва в спасінні людської душі». Ігуменя Серафима (Шевчик), настоятельниця Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (м. Одеса) виступила з промовою на тему: «Чернецтво – оплот канонічного Православ’я». Єпископ Білогородський Сильвестр, Ректор КДАіС розповів про «Ситуацію у світовому Православ’ї внаслідок дій патріарха Варфоломія в Україні та можливий внесок чернецтва УПЦ для її вирішення».
Під час перерви було зроблено загальне фото усіх учасників.
ІІ частина З’їзду розпочалася з виступу митрополита Почаївського Володимира на тему: «Монашество в сучасному світі». Ігуменя Стефана (Бандура), настоятельниця Свято-Успенського Зимненського ставропігійного монастиря представила до уваги присутніх роздуми на тему: «Гаджети в монастирі: користування мобільними телефонами, соцмережами, інтернетом в обителі – користь і небезпека».
Архімандрит Марк (Куштан), намісник Воскресенського Ужгородського монастиря у своїй доповіді поділився думками на тему: «Покликання до монашества. Як виховувати в молоді потяг до монашества?». Архімандрит Симеон (Гагатик), намісник Свято-Троїцького Охтирського монастиря виступив з доповіддю: «Сучасне чернецтво: можливе і неможливе».
Після обідньої перерви розпочалася ІІІ частина З’їзду, під час якої митрополит Святогірський Арсеній розповів про духовне керівництво в обителі.
Далі єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Бориспільської єпархії представить тему: «Просвітницька та освітня діяльність монастирів». Ігуменя Михаїла (Фурманець), настоятелька Анастасiївського ставропiгiйного монастиря (м. Житомир) розгляне особливості духовного керівництва у жіночих монастирях.
Завершиться робота З’їзду підбиттям підсумків, прийняттям пропозицій щодо проведення чергового з’їзду.
Згідно з даними Української Православної Церкви, на сьогодні діє 258 монастирів і 56 скитів нашої Церкви, у яких подвизається близько 5000 ченців і черниць.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024