Архієрейське богослужіння в день шанування Зіновинської ікони Божої Матері

22.06.2021

22 червня 2021 року, в день шанування чудотворної Зіновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, очолив Божественну літургію в селі Шевченка Літинського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Літинського округу прот. Олег Макар, настоятель храму прот. Володимир Кіщук, духовенство Літинського благочиння та гості у священному сані.

Богослужіння, на яке прибули паломники з різних куточків єпархії, відбулось під відкритим небом на території храму.

Після літургії відбувся чин славління ікони Богородиці. Архієрей привітав усіх вірян зі святом та подякував настоятелю за працю на парафії. Нагадуємо, що зусиллями отця Володимира наразі зводиться новий храм.

Фахівці вважають, що Зіновинська ікона Божої Матері була написана на початку 17 століття й відноситься до рідкісних в українській іконографії зображень Богоматері «Виховання» або «Аравійська». З історії святині відомо, що ікона написана простим благочестивим жителем села, ймовірно, іконописцем, тому що образ виконаний на високому художньому рівні.

Саме перед цією святинею отримав зцілення від паралічу в дитинстві майбутній архієпископ Волинський і Житомирський Модест (1823 – 1902) і Усе життя Владика зберігав у своєму серці пам’ять про несказану милість Богоматері, яка дарувала йому чудесне зцілення. В знак подяки про чудо Владика прийняв рішення побудувати величний храм у рідному селі Зіновинці, присвятивши його Живоначальній Трійці. В цьому величному храмі зберігалися багато прикрашені Зіновинські ікони Божої Матері – оригінал і точна копія.

В 1935 році зіновинський храм був осквернений більшовиками, а ікони звезені в каплицю на цвинтар. Одна жінка забрала ікони і використовувала їх в господарстві. Благочестиві жителі вмовили жінку віддати їм чудотворні образи, які зберігалися в благочестивій родині до 2004 року.

Сьогодні у храмі поруч із чудотворним образом стоїть його точна копія, що раніше належала Преосвященному Модесту, на якій, на відміну від оригіналу, очі Божої Матері залишилися закритими.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Підтримка фронту: віряни УПЦ передали безпілотник військовим ЗСУ!🇺🇦

У світлі Пасхальні дні, в день памʼяті великомученика Георгія Побідоносця, у храмі Різдва Івана Хрестителя села Лісогірка відбулася Божественна літургія, яку очолив настоятель парафії — протоієрей Георгій Гавронський. Після богослужіння отець Георгій щиро привітав вірян зі світлим Воскресінням Христовим та днем небесного покровителя — святого Георгія. У своїх побажаннях він підкреслив важливість духовної єдності, побажав […]

09.05.2025

Престольне свято храму великомученика Георгія Побідоносця міста Вінниці

6 травня 2025 року, у день памʼяті великомученика Георгія Побідоносця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Георгіївському храмі парафії на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); почесний духівник єпархії протоієрей Володимир Цвик; настоятель храму протоієрей Валерій Швець; благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський; благочинний […]

06.05.2025

У Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Пасхальні освітянські зустрічі»

2 травня 2025 року у храмовому комплексі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» міста Києва відбулася II Всеукраїнська освітянська конференція для працівників недільних шкіл та молодіжних осередків. Захід зібрав священнослужителів, педагогів недільних шкіл, кураторів молодіжок, організаторів освітніх і благодійних проєктів з Вінницької, Дніпропетровської, Київської, Ніжинської, Овруцької, Одеської, Полтавської, Хустської та Черкаської єпархій. На зустрічі обговорили […]

05.05.2025