Архієрейське богослужіння в день шанування Зіновинської ікони Божої Матері

22.06.2021

22 червня 2021 року, в день шанування чудотворної Зіновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, очолив Божественну літургію в селі Шевченка Літинського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Літинського округу прот. Олег Макар, настоятель храму прот. Володимир Кіщук, духовенство Літинського благочиння та гості у священному сані.

Богослужіння, на яке прибули паломники з різних куточків єпархії, відбулось під відкритим небом на території храму.

Після літургії відбувся чин славління ікони Богородиці. Архієрей привітав усіх вірян зі святом та подякував настоятелю за працю на парафії. Нагадуємо, що зусиллями отця Володимира наразі зводиться новий храм.

Фахівці вважають, що Зіновинська ікона Божої Матері була написана на початку 17 століття й відноситься до рідкісних в українській іконографії зображень Богоматері «Виховання» або «Аравійська». З історії святині відомо, що ікона написана простим благочестивим жителем села, ймовірно, іконописцем, тому що образ виконаний на високому художньому рівні.

Саме перед цією святинею отримав зцілення від паралічу в дитинстві майбутній архієпископ Волинський і Житомирський Модест (1823 – 1902) і Усе життя Владика зберігав у своєму серці пам’ять про несказану милість Богоматері, яка дарувала йому чудесне зцілення. В знак подяки про чудо Владика прийняв рішення побудувати величний храм у рідному селі Зіновинці, присвятивши його Живоначальній Трійці. В цьому величному храмі зберігалися багато прикрашені Зіновинські ікони Божої Матері – оригінал і точна копія.

В 1935 році зіновинський храм був осквернений більшовиками, а ікони звезені в каплицю на цвинтар. Одна жінка забрала ікони і використовувала їх в господарстві. Благочестиві жителі вмовили жінку віддати їм чудотворні образи, які зберігалися в благочестивій родині до 2004 року.

Сьогодні у храмі поруч із чудотворним образом стоїть його точна копія, що раніше належала Преосвященному Модесту, на якій, на відміну від оригіналу, очі Божої Матері залишилися закритими.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Анонс. Відбудеться осіння паломницька поїздка до святинь Грузії

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія паломницька служба «Фавор» організовує паломницьку поїздку до Грузії. Поїздка триватиме з 11 по 16 жовтня. Паломники відвідають стародавні храми і монастирі грузинської землі, християнська історія якої сягає V століття. Вклоняться святиням Тбілісі, Мцхети, Боржомі, молитимуться біля мощей рівноапостольної Ніни просвітительки Грузії та відомого сучасного грузинського святого преподобного Гавриїла […]

07.09.2024

Всенічне бдіння напередодні 11-ї Неділі після Пʼятидесятниці

7 вересня 2024 року, напередодні Неділі 11-ї після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під […]

07.09.2024

Православно-катехізаторські курси імені свт. Петра Могили проводять набір на навчання

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ПРАВОСЛАВНО-КАТЕХІЗАТОРСЬКІ КУРСИ ІМЕНІ СВЯТИТЕЛЯ ПЕТРА МОГИЛИ Денна форма навчання З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, Православно-катехізаторські курси імені святителя Петра Могили проводять набір на навчання. Мета курсів – зацікавити вірних Української Православної Церкви до поглибленого вивчення віровчення Православної Церкви та допомогти вчителям недільних шкіл у викладанні. Вступати на курси […]

05.09.2024