В лаврі вшанували пам‘ять прп. Агапіта Печерського. Митрополит Варсонофій взяв участь в богослужінні

14.06.2021

У день пам’яті одного з найбільш шанованих лаврських святих преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого в Печерській обителі традиційно були звершені урочисті богослужіння.

У храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію, котра була звершена після читання акафиста преподобному Агапіту Печерському.

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Тираспольський і Дубоссарський Сава (Православна Церква Молдови), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Сорокський Іоанн (Православна Церква Молдови), єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бишівський Кирил, братія і численні гості у священному сані.

З благословення Предстоятеля Православної Церкви Молдови Митрополита Кишинівського і всієї Молдови Володимира Наміснику Києво-Печерської Лаври був вручений орден «Св. Гавриїла (Бенулеску-Бодоні)» 1-го ступеня.

Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід до Ближніх печер, де був відслужений молебень преподобному Агапіту Печерському, після чого всі були окроплені святою водою. Паломникам у Дальніх печер після молебню була запропонована трапеза.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024