В лаврі вшанували пам‘ять прп. Агапіта Печерського. Митрополит Варсонофій взяв участь в богослужінні

14.06.2021

У день пам’яті одного з найбільш шанованих лаврських святих преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого в Печерській обителі традиційно були звершені урочисті богослужіння.

У храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію, котра була звершена після читання акафиста преподобному Агапіту Печерському.

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Тираспольський і Дубоссарський Сава (Православна Церква Молдови), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Сорокський Іоанн (Православна Церква Молдови), єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бишівський Кирил, братія і численні гості у священному сані.

З благословення Предстоятеля Православної Церкви Молдови Митрополита Кишинівського і всієї Молдови Володимира Наміснику Києво-Печерської Лаври був вручений орден «Св. Гавриїла (Бенулеску-Бодоні)» 1-го ступеня.

Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід до Ближніх печер, де був відслужений молебень преподобному Агапіту Печерському, після чого всі були окроплені святою водою. Паломникам у Дальніх печер після молебню була запропонована трапеза.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024