Митрополит Варсонофій звершив літургію у соборі св. Сави в столиці Сербії, а також помолився на могилі покійного патріарха Іринея (+відео)

19.05.2021

19 травня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у нижньому храмі кафедрального собору на честь св. Сави Сербського у Белграді.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору, а також священнослужителі Вінницької єпархії.

За літургією були піднесені особливі молитовні прохання про мир в Україні, відступлення пандемії коронавірусу, а також за здоров’я хворих та лікарів.

Після літургії відбувся особливий чин зі славлінням св. Сави: за місцевою традицією, архієрей благословив калач, вино і коливо, яке потім роздавалось вірянам.

По завершені богослужіння митрополит Варсонофій з паломниками відвідали могилу покійного Сербського патріарха Іринея (+2020), де помолились за упокій душі колишнього Предстоятеля СПЦ.

Новини Сербського церковного телеканалу про візит митрополита Варсонофія до СПЦ:

В цей день також Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зустрівся з Патріархом Сербським Порфирієм в Бєлграді

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024