Рекомендації духовенству і вірянам єпархії у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації. Створення “Штабу протидії COVID-19”

25.03.2021

Протягом останніх місяців у Вінниці та Вінницькій області спостерігається суттєве погіршення епідеміологічної ситуації. Наразі лікарні міста перевантажені, а показники захворюваності на COVID-19 близькі до максимальних за весь період пандемії.                                                          

Виходячи з цього у Вінницькій єпархії створено «Штаб протидії COVID-19». Спільноту створено з метою протидії захворюваності COVID-19 на парафіях та в монастирях Вінницької єпархії, а також для оперативного інформування про випадки захворювань на COVID-19 кліриків Вінницької єпархії, членів їх родин та активних парафіян, задля надання молитовної, консультативної та іншої допомоги.  

Взаємодія в рамках організованої протидії COVID-19 має відбуватись за наступної схеми: про факт захворювання парафіянина останній негайно інформує парафіяльного священика. Священик оперативно ставить до відома благочинного (або керівника медичного відділу у благочинні), благочинний повідомляє інформацію в координаційний штаб: +380 (97) 462 44 62 – прот. Петро Чаплинський.

Для профілактики захворювань на парафіях та монастирях Вінницької єпархії благословляється дотримуватись наступних рекомендацій:

Обмежити кількість людей у храмі під час богослужінь відповідно до діючих карантинних вимог, залежно від карантинної зони. Настоятелям призначити відповідальних осіб, до обов’язків яких буде входити, зокрема, контроль кількості людей в храмах, а також забезпечення можливості почергового входу до приміщення храму та виходу з нього. На період карантину в теплу пору року, для зручності, можна винести свічний ящик на подвір’я храму.

2. Парафіяльні співробітники, під час знаходження у храмі, повинні носити захисниі маски (по можливості одноразові рукавички).

3. При можливості забезпечити трансляцію богослужінь назовні та у соц. мережах.

4. За літургією додавати особливі прохання на сугубій єктенії  та молитву під час коронавірусного карантину.

5. Клірикам, церковнослужителям та співробітникам храмів необхідно звернути увагу на власне самопочуття, при будь-яких симптомах застуди, ГРЗ або ГРВІ повідомляти настоятеля та припиняти будь-які особисті контакти за межами власного помешкання. Парафіянам, які відчули слабкість чи знаходяться у хворобливому стані, утриматись від відвідування храму та участі у богослужіннях до повного одужання.

6. Запивка після Причастя має надаватись лише в індивідуальному одноразовому посуді.

7. Храми мають бути відкриті згідно графіку, духовенству благословляється звершувати молебні та підносити особливі молитви проти «смертоносної язви».

8. Настоятелі мають забезпечити санітарну обробку храмів та прилеглих приміщень, згідно медичних рекомендацій.

9. В період епідеміологічної загрози посилити соціальне служіння на парафіях, виявляючи особливу турботу про людей похилого віку.

10. Благочинним довести дану інформацію до відома підвідомчого духовенства.

+Варсонофій, митрополит Вінницький і Барський

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У ДЕНЬ ТЕЗОІМЕНИТСТВА БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ОНУФРІЯ У ВІННИЦЬКІЙ ЄПАРХІЇ ЗВЕРШЕНО ПОДЯЧНИЙ МОЛЕБЕНЬ

25 червня 2026 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та у день тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в каплиці при єпархіальному управлінні було звершено подячний молебень за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Разом із архіпастирем молились співробітники єпархіального управління. Під час спільної молитви духовенство […]

25.06.2026

ІСТОРІЯ ВІННИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА До 1793 року православні Поділля зазнавали жорстоких гонінь з боку влади Речі Посполитої, яка ставила за мету знищення Православної Церкви на своїй території та тотального окатоличування населення шляхом унії. Після приєднання Правобережжя до складу Росії, 13 квітня 1793 р. на території Мінської, Із’яславської та Брацлавської губерній була створена нова єпархія. 15 травня того […]

24.06.2026

МИТРОПОЛИТ ВАРСОНОФІЙ ЗВЕРШИВ ЛІТУРГІЮ У 3-ю НЕДІЛЮ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

21 червня 2026 року, у 3-тю Неділю після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Під час Літургії були піднесені особливі молитви за мир в Україні, за збереження життів українських воїнів, дарування перемоги […]

21.06.2026