50 років із дня чернечого постригу Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Вітаємо нашого Предстоятеля.

18.03.2021

18 березня 2021 року – 50 років із дня прийняття чернечого постригу Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Саме цього дня в далекому 1971 році у Троїце-Сергієвій Лаврі, з благословіння Патріаршого Місцеблюстителя, Митрополита Крутицького і Коломенського Пимена та намісника Лаври архімандрита Августина (Судоплатова), майбутній Предстоятель Української Православної Церкви був пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь преподобного Онуфрія Великого. Чин постригу звершив благочинний Лаври архімандрит Варнава (Кедров) (майбутній митрополит Чебоксарський і Чуваський).

20 червня монах Онуфрій був висвячений у сан ієродиякона, 29 травня 1972 року – у сан ієромонаха, 1980 року – возведений у сан ігумена. 28 серпня 1984 року ігумена Онуфрія було призначено настоятелем Спасо-Преображенського храму Афонського представництва в селі Лукине Московської області. 28 червня 1985 року його призначено благочинним Троїце-Сергієвої Лаври, а 1988 року — намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври, де він прослужив до листопада 1990 року.

Постановою Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 листопада 1990 року архімандрита Онуфрія (Березовського) було обрано єпископом Чернівецьким і Буковинським. Наречення відбулося 8 грудня 1990 року, а єпископська хіротонія – 9 грудня того ж року.

У 1992 році владика Онуфрій був серед тих архієреїв, які рішуче виступили проти неканонічних дій тодішнього митрополита Філарета (Денисенка).

З 1994 року архієпископ Онуфрій – постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви.

13 серпня 2014 року на Архієрейському Соборі УПЦ у Києві Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій був обраний Митрополитом Київським, Предстоятелем Української Православної Церкви.

У своєму обранні стати ченцем Його Блаженство вбачає Боже провидіння та, який би послух не ніс, вважає себе смиренним ченцем.

«Дякую Богові за все, що Бог мені посилає! У мене ніхто не питав згоди, але так сталося, що Бог поклав на мене хрест цей [Предстоятельства]. Я покорився волі Божій і несу цей хрест із вдячністю Богові… І де б не ніс свій послух, від дня постригу і до сьогодні вважаю себе смиренним монахом», – зазначив Його Блаженство в одному з інтерв’ю.

Джерело: https://news.church.ua/2021/03/18/50-rokiv-z-dnya-chernechogo-postrigu-blazhennishogo-mitropolita-onufriya/

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023