50 років із дня чернечого постригу Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Вітаємо нашого Предстоятеля.

18.03.2021

18 березня 2021 року – 50 років із дня прийняття чернечого постригу Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Саме цього дня в далекому 1971 році у Троїце-Сергієвій Лаврі, з благословіння Патріаршого Місцеблюстителя, Митрополита Крутицького і Коломенського Пимена та намісника Лаври архімандрита Августина (Судоплатова), майбутній Предстоятель Української Православної Церкви був пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь преподобного Онуфрія Великого. Чин постригу звершив благочинний Лаври архімандрит Варнава (Кедров) (майбутній митрополит Чебоксарський і Чуваський).

20 червня монах Онуфрій був висвячений у сан ієродиякона, 29 травня 1972 року – у сан ієромонаха, 1980 року – возведений у сан ігумена. 28 серпня 1984 року ігумена Онуфрія було призначено настоятелем Спасо-Преображенського храму Афонського представництва в селі Лукине Московської області. 28 червня 1985 року його призначено благочинним Троїце-Сергієвої Лаври, а 1988 року — намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври, де він прослужив до листопада 1990 року.

Постановою Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 листопада 1990 року архімандрита Онуфрія (Березовського) було обрано єпископом Чернівецьким і Буковинським. Наречення відбулося 8 грудня 1990 року, а єпископська хіротонія – 9 грудня того ж року.

У 1992 році владика Онуфрій був серед тих архієреїв, які рішуче виступили проти неканонічних дій тодішнього митрополита Філарета (Денисенка).

З 1994 року архієпископ Онуфрій – постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви.

13 серпня 2014 року на Архієрейському Соборі УПЦ у Києві Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій був обраний Митрополитом Київським, Предстоятелем Української Православної Церкви.

У своєму обранні стати ченцем Його Блаженство вбачає Боже провидіння та, який би послух не ніс, вважає себе смиренним ченцем.

«Дякую Богові за все, що Бог мені посилає! У мене ніхто не питав згоди, але так сталося, що Бог поклав на мене хрест цей [Предстоятельства]. Я покорився волі Божій і несу цей хрест із вдячністю Богові… І де б не ніс свій послух, від дня постригу і до сьогодні вважаю себе смиренним монахом», – зазначив Його Блаженство в одному з інтерв’ю.

Джерело: https://news.church.ua/2021/03/18/50-rokiv-z-dnya-chernechogo-postrigu-blazhennishogo-mitropolita-onufriya/

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Духовенство Хмільницького округу звершили погребіння загиблого воїна-захисника України

22 лютого 2024 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Сальниця, духовенство Хмільницького району на чолі з благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Оверчука Миколи Володимировича, 26 жовтня 1985 року народження, жителя села Сальниця. Воїн Микола Оверчук захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України, загинув біля населеного пункту Колодязі Донецької […]

28.02.2024

Соборне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Ювілей протоієрея Олексія Мельничука

25 лютого 2024 року, у Неділю про митаря і фарисея та день вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці, що на Пʼятничанах. За Божественною літургією архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, почесний […]

25.02.2024

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024