50 років із дня чернечого постригу Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Вітаємо нашого Предстоятеля.

18.03.2021

18 березня 2021 року – 50 років із дня прийняття чернечого постригу Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Саме цього дня в далекому 1971 році у Троїце-Сергієвій Лаврі, з благословіння Патріаршого Місцеблюстителя, Митрополита Крутицького і Коломенського Пимена та намісника Лаври архімандрита Августина (Судоплатова), майбутній Предстоятель Української Православної Церкви був пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь преподобного Онуфрія Великого. Чин постригу звершив благочинний Лаври архімандрит Варнава (Кедров) (майбутній митрополит Чебоксарський і Чуваський).

20 червня монах Онуфрій був висвячений у сан ієродиякона, 29 травня 1972 року – у сан ієромонаха, 1980 року – возведений у сан ігумена. 28 серпня 1984 року ігумена Онуфрія було призначено настоятелем Спасо-Преображенського храму Афонського представництва в селі Лукине Московської області. 28 червня 1985 року його призначено благочинним Троїце-Сергієвої Лаври, а 1988 року — намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври, де він прослужив до листопада 1990 року.

Постановою Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 листопада 1990 року архімандрита Онуфрія (Березовського) було обрано єпископом Чернівецьким і Буковинським. Наречення відбулося 8 грудня 1990 року, а єпископська хіротонія – 9 грудня того ж року.

У 1992 році владика Онуфрій був серед тих архієреїв, які рішуче виступили проти неканонічних дій тодішнього митрополита Філарета (Денисенка).

З 1994 року архієпископ Онуфрій – постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви.

13 серпня 2014 року на Архієрейському Соборі УПЦ у Києві Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій був обраний Митрополитом Київським, Предстоятелем Української Православної Церкви.

У своєму обранні стати ченцем Його Блаженство вбачає Боже провидіння та, який би послух не ніс, вважає себе смиренним ченцем.

«Дякую Богові за все, що Бог мені посилає! У мене ніхто не питав згоди, але так сталося, що Бог поклав на мене хрест цей [Предстоятельства]. Я покорився волі Божій і несу цей хрест із вдячністю Богові… І де б не ніс свій послух, від дня постригу і до сьогодні вважаю себе смиренним монахом», – зазначив Його Блаженство в одному з інтерв’ю.

Джерело: https://news.church.ua/2021/03/18/50-rokiv-z-dnya-chernechogo-postrigu-blazhennishogo-mitropolita-onufriya/

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024