Намагаючись позбавити людство від проблем, новоявлені «месії» створюють нові проблеми — митрополит Антоній (Паканич)

11.02.2021

Про Ілона Маска, Білла Гейтса, порятунок людства і Вавилонську вежу. Коментар керуючого справами УПЦ для порталу «Православная жизнь».

В останні роки світова преса все частіше рясніє сенсаційними заголовками, пов’язаними з черговою ініціативою чергового мільярдера по «ощасливленню світу». То Ілон Маск збирається колонізувати Марс, то він готовий чіпувати населення Землі. Або ось Білл Гейтс, який регулярно приголомшує всіх новими ідеями: то він турбується про тотальне вакцинування населення планети від усіх хвороб, то намагається врятувати цю саму планету від глобального потепління шляхом розпилення в атмосфері особливих речовин, що гальмують сонячне тепло, то сподівається позбутися ураганів шляхом охолодження океану, то бореться з малярійними комарами за допомогою спеціального випромінювання…

Сучасні медіа влаштовані так, що не завжди можна відразу зрозуміти, наскільки серйозно те, що нам підносять всі ці помітні заголовки. Але одне заперечувати не можна – нинішні володарі умів і мільярдів часом відчувають себе всемогутніми месіями, покликаними врятувати цей гинучий світ.

Однак ще важче зрозуміти, наскільки всі ці ідеї планетарного масштабу дійсно диктуються людинолюбством або ж це всього лише черговий спосіб отримати ще більше грошей.

Але один факт все-таки доводиться визнати – це сп’яніння власними можливостями і всепоглинаюче почуття всемогутності, яким охоплені нові месії.

Здається пішли в минуле ті часи, коли люди були впевнені в науці, як в новому «спасителю», який би позбавив людство від усіх бід. Зрозуміло, наука вирішила безліч найгостріших проблем (перемогла епідемії, позбулася багатьох хвороб, полегшила працю і побут людини), але, вирішуючи ці проблеми, наука паралельно створювала і нові: жахливої сили зброю, здатну знищити весь світ, забруднення навколишнього середовища і т. ін. І це все при тому, що для величезного числа жителів Землі так досі і не вирішена проблема бідності, хвороб, голоду. Знову ж таки, на зміну, здавалося б назавжди переможеним лихам, як чума або віспа, прийшли нові страшніші хвороби.

І зараз дуже часто, людина, не дивлячись на всі досягнення технічного прогресу, відчуває себе беззахисною перед новими невідомими проблемами. Все більше в світі тривожності і відчаю…

Чому так відбувається?

Відповідь, думаю, на поверхні: намагаючись позбавити людство від проблем, новоявлені «месії» створюють нові проблеми. Перш за все тому, що звалюють на себе непосильний тягар Творця. Згадаймо євангельське «без мене не можете робити нічого» (ін. 15:5).

Всі ці глобальні ідеї з порятунку людства, починаючи від безбожних експериментів початку минулого століття і закінчуючи такими ж по суті безбожними експериментами наших днів, бачаться мені біблійною Вавилонською вежею — таким собі величним неймовірно технологічним але, одночасно, нелюдським і приреченим на падіння, творінням гордині і самовпевненості.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/mytropolyt-antoniy-pakanych-namagayuchys-pozbavyty-lyudstvo-vid-problem-novoyavleni-mesiyi

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023