Митрополит Варсонофій звершив панахиду та освяченння накупольного хреста на могилі архієпископа Симона

01.02.2021

1 лютого 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив панахиду на могилі покійного Вінницького архієпископа Симона (Івановського). Перед заупокійною молитвою архієрей звершив чин освячення накупольного хреста.

Перше лютого — день народження і смерті покійного архієрея. Владика Симон очолював Вінницьку кафедру з 1955 по 1961 рік.

У Хрестовоздвиженському храмі була звершена нічна заупокійна Божественна літургія, яку очолив прот. Сергій Корженко. За літургією також піднесли особливі молитви за всіх загиблих від безбожної влади минулого століття.

На кладовищі разом з Його Високопреосвященством молились секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), прот. Агафангел Давидовський, прот. Сергій Корженко та духовенство міста. Також був присутній клірик Могилів-Подільської єпархії прот. Сергій Смей, який допоміг зробити накриття над могилою та встановити купол.

У своїй проповіді митрополит Варсонофій відзначив мужність архієпископа Симона у часи гонінь на Церкву, його просвітницьку діяльність, владика не боявся говорити правду, боровся з унією та захищав церковно-слов’янську мову. Ще залишились люди, які знали покійного владику при житті, а також священики, яких він рукополагав.

Митрополит Варсонофій подякував прот. Сергію Корженку та Ростиславу Заграничному з помічниками, зусиллями яких було встановлено накриття над могилою.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024