Митрополит Варсонофій звершив панахиду та освяченння накупольного хреста на могилі архієпископа Симона

01.02.2021

1 лютого 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив панахиду на могилі покійного Вінницького архієпископа Симона (Івановського). Перед заупокійною молитвою архієрей звершив чин освячення накупольного хреста.

Перше лютого — день народження і смерті покійного архієрея. Владика Симон очолював Вінницьку кафедру з 1955 по 1961 рік.

У Хрестовоздвиженському храмі була звершена нічна заупокійна Божественна літургія, яку очолив прот. Сергій Корженко. За літургією також піднесли особливі молитви за всіх загиблих від безбожної влади минулого століття.

На кладовищі разом з Його Високопреосвященством молились секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), прот. Агафангел Давидовський, прот. Сергій Корженко та духовенство міста. Також був присутній клірик Могилів-Подільської єпархії прот. Сергій Смей, який допоміг зробити накриття над могилою та встановити купол.

У своїй проповіді митрополит Варсонофій відзначив мужність архієпископа Симона у часи гонінь на Церкву, його просвітницьку діяльність, владика не боявся говорити правду, боровся з унією та захищав церковно-слов’янську мову. Ще залишились люди, які знали покійного владику при житті, а також священики, яких він рукополагав.

Митрополит Варсонофій подякував прот. Сергію Корженку та Ростиславу Заграничному з помічниками, зусиллями яких було встановлено накриття над могилою.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023