«Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква?»

20.01.2021

Дане питання задає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) у коментарі для видання «Православная жизнь».

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань.

І це не порожні питання, це питання, які задає наша паства.

Перш за все, про розуміння титулу «Вселенський Патріарх». Можна багато міркувати про історичне походження цього титулу, про те, як його розуміли в V або XI століттях. Але нам важливіше те, що нині Константинопольський патріарх, судячи з його дій, розуміє цей титул занадто буквально – в якості претензії на владу у Вселенській Церкві. Саме в цій якості Патріарх Варфоломій вважає себе в праві втручатися в справи інших Помісних Церков.

Наша багатомільйонна паства і ми – архієреї Української Православної Церкви, вправі запитати – на якій же підставі засновані ці претензії?

У 2014 році єпископат нашої Церкви на Архієрейському Соборі обрав нашого Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Саме тому, він для наших архієреїв, духовенства і мирян – Господин і Отець. Це просто і очевидно.

І тоді цілком закономірно запитати, чому Патріарх, обраний кількома архієреями іншої Церкви на території Туреччини (уряд якої, до речі, називає його не інакше, як «Стамбульський Фанарський Грецький Патріарх») повинен бути нашим господином і отцем?

Якщо «Вселенський Патріарх», це щось більше, ніж один з пишних титулів давно минулої візантійської епохи, а щось більше, то чому цього самого патріарха не обирає вся Вселенська церква? Папа Римський, який також претендує на вселенську владу в рамках своєї конфесії, обирається конклавом кардиналів, які представляють всю Римсько-католицьку церкву. Але чи обирали Патріарха Варфоломія ті Церкви, у справи яких він активно втручається?

Зрозуміло, що можна скільки завгодно маніпулювати стародавніми документами, виривати з контексту канони і притягувати за вуха прецеденти минулих епох. Але факт залишається фактом: Українська Православна Церква, це не фікція, це люди. Мільйони людей, які звикли до гонінь, яких важко налякати заморськими погрозами, які продовжують зберігати вірність своєму Священноначаллю, без оглядки на тих, хто любить «головування і вітання» (Лк: 11: 43-43) і хто претендує на те, на що не має права. І з думкою церковного народу доведеться рахуватися.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/mytropolyt-antoniy-pakanych-yakshcho-konstantynopolskyy-patriarh-vselenskyy-ne-tilky-za

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023