Архієрей звершив літургію в Андріє-Володимирському храмі. Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

22.12.2020

22 грудня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в день свята Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Богослужіння відбулось в Андріє-Володимирському храмі Києва. Після літургії архієрей привітав старосту і ктитора храму Палатну Лідію Борисівну з днем народження.

Свята праведна Анна була молодшою ​​дочкою священика Матфана, що походив із коліна Левіна з роду Аарона.  Чоловік її, святий праведний Іоаким, походив з коліна Іуди, з дому царя Давида.  За обітницею з роду Давидова мав з’явитися Месія.

Подружжя жило в Назареті Галілейському.  Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним.  По особливому Промислу Божому святе подружжя до глибокої старості не мало дітей.  Подружжя сильно сумували про це, тому що бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою.  Святі гаряче молилися про дарування їм потомства.

В одне зі свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, первосвященик, вважаючи, що бездітний Іоаким не мав благословення Божого, відмовився прийняти від нього дари.  Святий Іоаким був глибоко засмучений.  Він звернувся до родоводу дванадцяти колін ізраїльських і переконався, що всі праведні мужі мали потомство, включаючи столітнього Авраама.  Не повертаючись додому, святий Іоаким пішов у пустелю і провів там сорок днів у суворому пості і молитві, закликаючи на себе милосердя Боже і омиваючи гіркими сльозами своє безчестя.

Дружина його, свята Анна вважала себе головною винуватицею спіткалого їх горя.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з ледь оперилися пташенятами, вона слізно молилася про дарування їй дитини, обіцяючи принести в дар Богу народжене дитя.  Як тільки свята Анна вимовила слова обітниці, Ангел Божий сповістив їй про виконання молитви і відкрив, що у неї народиться дочка на ім’я Марія, через Яку благословляться всі племена світу.  Зрадівши, свята Анна поспішила в Єрусалимський храм, щоб подякувати Богові і повторити обітницю про присвячення Йому очікуваного немовляти.

З тією ж звісткою з’явився Ангел і святому Іоакиму в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму.  В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію.

До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім урочисто була приведена святими Іоакимом та Анною в храм Господній, де виховувалася до повноліття.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024