Архієрей звершив літургію в Андріє-Володимирському храмі. Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

22.12.2020

22 грудня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в день свята Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Богослужіння відбулось в Андріє-Володимирському храмі Києва. Після літургії архієрей привітав старосту і ктитора храму Палатну Лідію Борисівну з днем народження.

Свята праведна Анна була молодшою ​​дочкою священика Матфана, що походив із коліна Левіна з роду Аарона.  Чоловік її, святий праведний Іоаким, походив з коліна Іуди, з дому царя Давида.  За обітницею з роду Давидова мав з’явитися Месія.

Подружжя жило в Назареті Галілейському.  Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним.  По особливому Промислу Божому святе подружжя до глибокої старості не мало дітей.  Подружжя сильно сумували про це, тому що бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою.  Святі гаряче молилися про дарування їм потомства.

В одне зі свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, первосвященик, вважаючи, що бездітний Іоаким не мав благословення Божого, відмовився прийняти від нього дари.  Святий Іоаким був глибоко засмучений.  Він звернувся до родоводу дванадцяти колін ізраїльських і переконався, що всі праведні мужі мали потомство, включаючи столітнього Авраама.  Не повертаючись додому, святий Іоаким пішов у пустелю і провів там сорок днів у суворому пості і молитві, закликаючи на себе милосердя Боже і омиваючи гіркими сльозами своє безчестя.

Дружина його, свята Анна вважала себе головною винуватицею спіткалого їх горя.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з ледь оперилися пташенятами, вона слізно молилася про дарування їй дитини, обіцяючи принести в дар Богу народжене дитя.  Як тільки свята Анна вимовила слова обітниці, Ангел Божий сповістив їй про виконання молитви і відкрив, що у неї народиться дочка на ім’я Марія, через Яку благословляться всі племена світу.  Зрадівши, свята Анна поспішила в Єрусалимський храм, щоб подякувати Богові і повторити обітницю про присвячення Йому очікуваного немовляти.

З тією ж звісткою з’явився Ангел і святому Іоакиму в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму.  В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію.

До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім урочисто була приведена святими Іоакимом та Анною в храм Господній, де виховувалася до повноліття.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Клірики Хмільницького благочиння звершили погребіння загиблого воїна Клименюка Руслана Олеговича

27 березня 2023 року, клірики Хмільницького благочиння звершили чин похорону загиблого Захисника України — воїна Клименюка Руслана Олеговича. З благословіння керуючого Вінницькою єпархією, заупокійне богослужіння очолив благочинний Хмільницького церковного округу — протоієреєй Олексій Бачинський, якому співслужило духовенство благочиння. Молодий воїн був жителем села Уланів. Від часу повномасшабного вторгнення агресора на нашу землю, воїн Руслан пішов […]

27.03.2023

Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х висловив підтримку Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію

«З глибоким болем у серці ми спостерігаємо здалеку за тими переслідуваннями, яких Ви та Ваша Свята Церква зазнаєте заради Христа». З такими словами Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х та решта східного Православного світу направили Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію послання солідарності, яке було опубліковане 27 березня 2023 року на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату у […]

27.03.2023

АНОНС. Велика паломницька поїздка на Святу Землю

Благовіщення, Лазарева субота, Вербна Неділя, Страсний тиждень, сходження Благодатного вогню та Воскресіння Христове в Єрусалимі. З благословіння Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського з 6 по 16 квітня відбудеться паломницька поїздка на Святу Землю. Паломники зустрінуть на Святій Землі великі християнські свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господень до Єрусалиму. Матимуть можливість прожити події Страсного […]

27.03.2023