Архієрей звершив літургію в Андріє-Володимирському храмі. Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

22.12.2020

22 грудня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в день свята Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Богослужіння відбулось в Андріє-Володимирському храмі Києва. Після літургії архієрей привітав старосту і ктитора храму Палатну Лідію Борисівну з днем народження.

Свята праведна Анна була молодшою ​​дочкою священика Матфана, що походив із коліна Левіна з роду Аарона.  Чоловік її, святий праведний Іоаким, походив з коліна Іуди, з дому царя Давида.  За обітницею з роду Давидова мав з’явитися Месія.

Подружжя жило в Назареті Галілейському.  Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним.  По особливому Промислу Божому святе подружжя до глибокої старості не мало дітей.  Подружжя сильно сумували про це, тому що бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою.  Святі гаряче молилися про дарування їм потомства.

В одне зі свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, первосвященик, вважаючи, що бездітний Іоаким не мав благословення Божого, відмовився прийняти від нього дари.  Святий Іоаким був глибоко засмучений.  Він звернувся до родоводу дванадцяти колін ізраїльських і переконався, що всі праведні мужі мали потомство, включаючи столітнього Авраама.  Не повертаючись додому, святий Іоаким пішов у пустелю і провів там сорок днів у суворому пості і молитві, закликаючи на себе милосердя Боже і омиваючи гіркими сльозами своє безчестя.

Дружина його, свята Анна вважала себе головною винуватицею спіткалого їх горя.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з ледь оперилися пташенятами, вона слізно молилася про дарування їй дитини, обіцяючи принести в дар Богу народжене дитя.  Як тільки свята Анна вимовила слова обітниці, Ангел Божий сповістив їй про виконання молитви і відкрив, що у неї народиться дочка на ім’я Марія, через Яку благословляться всі племена світу.  Зрадівши, свята Анна поспішила в Єрусалимський храм, щоб подякувати Богові і повторити обітницю про присвячення Йому очікуваного немовляти.

З тією ж звісткою з’явився Ангел і святому Іоакиму в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму.  В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію.

До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім урочисто була приведена святими Іоакимом та Анною в храм Господній, де виховувалася до повноліття.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024