A
09.12.2020

9 грудня 2020 року в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершили Божественну літургію з нагоди 30-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
Святкове богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та сонм архієреїв Української Православної Церкви, гості у священному сані та духовенство монастиря.
За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та хворих.
Після Євхаристичного канону Блаженніший владика звершив дияконську хіротонію Іллі Косточки, клірика храму на честь Казанської ікони Богородиці на території Національного наукового центру радіаційної медицини.
Після відпусту митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово Святішого Патріарха Кирила з нагоди 30-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля та вітання Блаженнішого Митрополита Чеських земель і Словаччини Ростислава.
Найстарший член Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітання Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від Синоду Української Православної Церкви.
Предстоятель подякував за вітання владиці Агафангелу та за спільну молитву усім присутнім. Архіпастир пригадав 30 років свого єпископського служіння, які були сповнені багатьма подіями, різними церковними і соціальними проблемами.
З нагоди 30-річчя єпископської хіротонії Священний Синод УПЦ нагородив Блаженнішого владику вищою відзнакою Української Православної Церкви – орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських I ступеня.
Після Божественної літургії у Києво-Печерській лаврі розпочалось останнє у 2020 році засідання Священного Синоду УПЦ.
25 червня 2026 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та у день тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в каплиці при єпархіальному управлінні було звершено подячний молебень за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Разом із архіпастирем молились співробітники єпархіального управління. Під час спільної молитви духовенство […]
25.06.2026
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА До 1793 року православні Поділля зазнавали жорстоких гонінь з боку влади Речі Посполитої, яка ставила за мету знищення Православної Церкви на своїй території та тотального окатоличування населення шляхом унії. Після приєднання Правобережжя до складу Росії, 13 квітня 1793 р. на території Мінської, Із’яславської та Брацлавської губерній була створена нова єпархія. 15 травня того […]
24.06.2026
21 червня 2026 року, у 3-тю Неділю після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Під час Літургії були піднесені особливі молитви за мир в Україні, за збереження життів українських воїнів, дарування перемоги […]
21.06.2026