Митрополит Варсонофій очолив літургію у Свято-Михайлівському храмі Бородянського вікаріатства

21.11.2020

21 листопада 2020 року, у день свята Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі смт Бородянка.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон — керуючий Бородянським вікаріатством, настоятель храму протоієрей Віктор Талько та духовенство Бородянського благочиння.

У цей день віряни відзначали престольне свято, а також 20-у річницю освячення храму покійним Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом).

В даному храмі більше 6-и років звершував своє служіння митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, будучи керуючим Бородянським вікаріатством (2012-2018р.).

Після Божественної літургії відбувся традиційний для престольного свята хресний хід навколо храму, після чого зі словами подяки до митрополита Варсонофія та усіх вірян звернувся архієпископ Пантелеімон.

Сьогодні також жителі смт Бородянка відзначають день свого містечка.

Довідка. Перший Свято-Михайлівський храм Бородянки був побудований у 1728 році. Поява церкви  відбулася в непрості часи. Тоді Бородянка перебувала на території Польщі, котра силою зброї насаджувала унію.   Одна з сумних подій в історії селища відбулася на другий день Різдва Христового 1693 року,  коли  поляки вбили багатьох православних. На місці першого храму у 1797 році збудовано другий  Михайлівський храм, який проіснував до радянських часів і був зруйнований у 30-ті роки минулого століття. Відродження святині розпочалося у 1997 році, коли Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром була звершена закладка храму. Церква  будувалася з 1998 по 2000 рік. В ювілейний рік 2000-ліття Різдва Христового храм було освячено Блаженнішим  Митрополитом Володимиром.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння у столичному храмі Всіх Святих

13 липня 2024 року, напередодні Неділі 3-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у храмі на честь Всіх Святих міста Києва. Архіпастирю співслужили: благочинний храму протоієрей Віктор Дреботій та клірики парафії.

13.07.2024

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла митрополит Варсонофій звершив літургію

12 липня 2024 року, у день свята на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу і мир в Україні, про позбавлення від […]

12.07.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні памʼяті первоверховних апостолів Петра і Павла

11 липня 2024 року, напередодні свята на честь первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Дияконський чин очолив особистий секретар архієрея архідиякон Філарет (Олівінський). Завтра, у день […]

11.07.2024