Митрополит Варсонофій очолив літургію у Свято-Михайлівському храмі Бородянського вікаріатства

21.11.2020

21 листопада 2020 року, у день свята Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі смт Бородянка.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон — керуючий Бородянським вікаріатством, настоятель храму протоієрей Віктор Талько та духовенство Бородянського благочиння.

У цей день віряни відзначали престольне свято, а також 20-у річницю освячення храму покійним Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом).

В даному храмі більше 6-и років звершував своє служіння митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, будучи керуючим Бородянським вікаріатством (2012-2018р.).

Після Божественної літургії відбувся традиційний для престольного свята хресний хід навколо храму, після чого зі словами подяки до митрополита Варсонофія та усіх вірян звернувся архієпископ Пантелеімон.

Сьогодні також жителі смт Бородянка відзначають день свого містечка.

Довідка. Перший Свято-Михайлівський храм Бородянки був побудований у 1728 році. Поява церкви  відбулася в непрості часи. Тоді Бородянка перебувала на території Польщі, котра силою зброї насаджувала унію.   Одна з сумних подій в історії селища відбулася на другий день Різдва Христового 1693 року,  коли  поляки вбили багатьох православних. На місці першого храму у 1797 році збудовано другий  Михайлівський храм, який проіснував до радянських часів і був зруйнований у 30-ті роки минулого століття. Відродження святині розпочалося у 1997 році, коли Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром була звершена закладка храму. Церква  будувалася з 1998 по 2000 рік. В ювілейний рік 2000-ліття Різдва Христового храм було освячено Блаженнішим  Митрополитом Володимиром.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024