A
11.11.2020
З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відділ Благодійності і соціального служіння розпочав вже 22-й збір гуманітарної допомоги для біженців зі Сходу, які знайшли свій притулок у
Святогірській лаврі.
Керівник відділу Благодійності і соц. служіння диякон Георгій Толчев:
«З Божою допомогою, ми з вами, починаючи з грудня 2014 р. і по цей час зібрали близько 360 тон гуманітарної допомоги з багатьох регіонів України та навіть інших країн. Люди передають до Вінниці допомогу, потім ми відправляємо в лавру.
З перших днів війни Святогірська лавра приймає тисячі біженців — це люди, які втратили свій дах над головою, немічні, похилого віку, мами з дітками. Зараз число біженців — 500 чоловік та 300 чоловік братії та послушників, які несуть послух у лаврі і скитах.
Через війну число паломників скоротилося майже на 100%, що послужило відсутністю фінансової підтримки; стало проблемно із закупівлею продуктів, оплачувати комунальні послуги і закуповувати вугілля — його треба сотні тон для опалення корпусів. Ці всі проблеми для лаври залишаються актуальними і на сьогоднішній день.
Не було відмови в притулку жодній душі, яка постукала переступала ворота обителі. Всі біженці перебували і перебувають в теплі, вони нагодовані, взуті й одягнені. А головне — під покровом Пресвятої Богородиці. Тим самим владика Арсеній показав живий приклад Христової любові.
Давайте всі разом допоможемо одному із угідь Богородиці — нашій улюбленій Святогірській лаврі, владиці Арсенію і братії утримувати біженців. Потрудімося на ниві Господній, зробимо милосердні справи, виконаємо одну з найважливіших заповідей: «Возлюби свого ближнього, як самого себе».
Просіть своїх архієреїв, благочинних, настоятелів храмів, щоб оголосили про збір допомоги на Святогірську лавру. Люди дуже швидко знесуть продукти. Звертайтеся до тих, хто може допомогти: фермерів, підприємців і не байдужих людей. Поки йде війна — лаврі потрібна допомога.
Передаю подяку від владики Арсенія, від братії і від біженців всім тим, хто бере участь в зборах допомоги. Спаси всіх Господи!
Що можна передати: овочі, фрукти, цукор, сіль, борошно, зерно, олію, консервацію у склі, засоби гігієни та побутову хімію.
Продукти приймають храми м. Вінниці: Хрестовоздвиженський храм — район Вишенька; храм Луки Кримського — біля онко лікарні; Храм Св. Ксенії Петербурзької; Св. вмч. і цілителя Пантелеімона — р-н Тяжилів. Храми відкриті щодня, говорити — на лавру.
Для звезення гум. допомоги з інших регіонів і районів Вінниці на основний склад необхідно зібрати близько 15 тис. грн. Прохання допомогти зібрати цю суму.
ЗАПЛАНОВАНА ДАТА ВІДПРАВЛЕННЯ гум. допомоги — орієнтовно у 20-х числах листопада 2020 р.
КАРТА ПРИВАТБАНКУ: 4149 4993 8107 7278 Толчев Георгій
ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК — (096) 579-00-07 диякон Георгій — телефонувати у будь-який час.
Увечері 22 квітня 2025 року, у вівторок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє пасхальне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, духовенство храму та міста Вінниці. Богослужіння супроводжував спів святкового змішаного хору Хрестовоздвиженського […]
22.04.2025
22 квітня 2025 року, у Світлий Вівторок, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Малинівка Літинського благочинного округу. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар; благочинний Вінницького районного округу та настоятель цього храму протоієрей Миколай Строк; духовенство Літинського благочиння та гості […]
22.04.2025
Молитовна, духовна підготовка: В Світлу седмицю Пасхи за звичаєм, що сформувався в останній час, замість вечірніх та ранкових молитв співаються часи Пасхи. Послідування до Святого Причастя: пасхальний час, кінцеве «Господи помилуй» (40 разів),«Слава и нині», «Честнійшую», «Молитвами святих отець…», і одразу ірмос: «Градите людіє…» та канон до причастя. Замість «Достойно» — «Ангел вопіяше…»; «Хотя ясти» […]
22.04.2025