Мінкульт не дозволив УПЦ провести богослужіння у Софії Київській (+відео)

29.10.2020

Міністерство культури України відмовило Українській Православній Церкві в проведенні богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська». Чиновники обґрунтували свою відмову  пандемією коронавірусу. Про це розповів Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у коментарі ЗМІ під час відкриття виставки «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям» 27 жовтня 2020 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Виставка присвячена 30-річчю дарування Грамоти Святійшого Патріарха Алексія II про незалежність і самостійність УПЦ в управлінні, яка була вручена в соборі Святої Софії 28 жовтня 1990 року.

«Напередодні ми звернулися до Міністерства культури, щоб нам дозволили завтра відслужити молебень чи інше богослужіння (у «Софії Київській» – ред.). На жаль ми отримали відмову. Це було аргументовано тим, що відбувається пандемія», – сказав митрополит Антоній.

Проте, як зазначив ієрарх, якщо був би дозвіл звершити богослужіння у «Софії Київській», то в Українській Православній Церкві змогли б дотриматися усіх медичних вимог щодо безпеки.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернув увагу на факт втручання минулої влади у релігійне життя, активну участь у створенні так званої “ПЦУ” та всіляке сприяння цій структурі. «Коли було прийнято рішення про створення “СЦУ/ПЦУ”, це все відбувалося у великій Святині», – нагадав він.

На переконання ієрарха, відмова надати дозвіл на богослужіння УПЦ свідчить про те, що у нинішньої влади збереглося двояке ставлення до релігійних організацій. «На жаль, хоча влада і змінилася, але ставлення до Української Православної Церкви не змінилося», – підсумував Керуючий справами УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Духовенство Хмільницького округу звершили погребіння загиблого воїна-захисника України

22 лютого 2024 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Сальниця, духовенство Хмільницького району на чолі з благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Оверчука Миколи Володимировича, 26 жовтня 1985 року народження, жителя села Сальниця. Воїн Микола Оверчук захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України, загинув біля населеного пункту Колодязі Донецької […]

28.02.2024

Соборне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Ювілей протоієрея Олексія Мельничука

25 лютого 2024 року, у Неділю про митаря і фарисея та день вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці, що на Пʼятничанах. За Божественною літургією архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, почесний […]

25.02.2024

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024