Мінкульт не дозволив УПЦ провести богослужіння у Софії Київській (+відео)

29.10.2020

Міністерство культури України відмовило Українській Православній Церкві в проведенні богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська». Чиновники обґрунтували свою відмову  пандемією коронавірусу. Про це розповів Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у коментарі ЗМІ під час відкриття виставки «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям» 27 жовтня 2020 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Виставка присвячена 30-річчю дарування Грамоти Святійшого Патріарха Алексія II про незалежність і самостійність УПЦ в управлінні, яка була вручена в соборі Святої Софії 28 жовтня 1990 року.

«Напередодні ми звернулися до Міністерства культури, щоб нам дозволили завтра відслужити молебень чи інше богослужіння (у «Софії Київській» – ред.). На жаль ми отримали відмову. Це було аргументовано тим, що відбувається пандемія», – сказав митрополит Антоній.

Проте, як зазначив ієрарх, якщо був би дозвіл звершити богослужіння у «Софії Київській», то в Українській Православній Церкві змогли б дотриматися усіх медичних вимог щодо безпеки.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернув увагу на факт втручання минулої влади у релігійне життя, активну участь у створенні так званої “ПЦУ” та всіляке сприяння цій структурі. «Коли було прийнято рішення про створення “СЦУ/ПЦУ”, це все відбувалося у великій Святині», – нагадав він.

На переконання ієрарха, відмова надати дозвіл на богослужіння УПЦ свідчить про те, що у нинішньої влади збереглося двояке ставлення до релігійних організацій. «На жаль, хоча влада і змінилася, але ставлення до Української Православної Церкви не змінилося», – підсумував Керуючий справами УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023