Мінкульт не дозволив УПЦ провести богослужіння у Софії Київській (+відео)

29.10.2020

Міністерство культури України відмовило Українській Православній Церкві в проведенні богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська». Чиновники обґрунтували свою відмову  пандемією коронавірусу. Про це розповів Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у коментарі ЗМІ під час відкриття виставки «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям» 27 жовтня 2020 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Виставка присвячена 30-річчю дарування Грамоти Святійшого Патріарха Алексія II про незалежність і самостійність УПЦ в управлінні, яка була вручена в соборі Святої Софії 28 жовтня 1990 року.

«Напередодні ми звернулися до Міністерства культури, щоб нам дозволили завтра відслужити молебень чи інше богослужіння (у «Софії Київській» – ред.). На жаль ми отримали відмову. Це було аргументовано тим, що відбувається пандемія», – сказав митрополит Антоній.

Проте, як зазначив ієрарх, якщо був би дозвіл звершити богослужіння у «Софії Київській», то в Українській Православній Церкві змогли б дотриматися усіх медичних вимог щодо безпеки.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернув увагу на факт втручання минулої влади у релігійне життя, активну участь у створенні так званої “ПЦУ” та всіляке сприяння цій структурі. «Коли було прийнято рішення про створення “СЦУ/ПЦУ”, це все відбувалося у великій Святині», – нагадав він.

На переконання ієрарха, відмова надати дозвіл на богослужіння УПЦ свідчить про те, що у нинішньої влади збереглося двояке ставлення до релігійних організацій. «На жаль, хоча влада і змінилася, але ставлення до Української Православної Церкви не змінилося», – підсумував Керуючий справами УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024

Всенічне бдіння напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору

15 червня 2024 року, напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра, у недільний день архіпастир звершить Божественну літургію у цьому […]

15.06.2024

Вознесіння Господнє. Архієрейська літургія у соборі Різдва Богородиці міста Вінниці

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук; настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Під час літургії були піднесені особливі молитви про перемогу і мир […]

13.06.2024