Відбулося відкриття виставки до 30-річчя самостійності УПЦ: «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям»

28.10.2020

27 жовтня 2020 року, в рамках ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції, що проходить у Київській духовній академії і семінарії, в церковно-археологічному музеї відбулося відкриття виставки, приуроченої до 30-річчя дарування Грамоти Святішого Патріарха Алексія II про незалежність і самостійність УПЦ в управлінні «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДАіС.

Організаторами виставки виступили: Українська Православна Церква, Київська духовна академія і семінарія та Музей «Православна Україна».

Відкриття виставки відвідали: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального відділу у справах сім’ї митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київської духовної академії семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, проректор із виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, члени адміністрації, викладачі, учні Київських духовних шкіл, а також гості наукового форуму.

Відкриття виставки висвітлювали центральні телеканали України, а також інші ЗМІ.

Голова Синодального відділу «Церква і культура» та співорганізатор заходу ігуменя Серафима (Шевчик) розповіла присутнім про виставку та її мету, а також зосередила увагу на експонатах, що представлені на виставці.

Так, зокрема, на виставці представлені унікальні експонати, що зібрані для показу вперше. Серед них нагороди і подарунки, які в різні часи подарували Предстоятелі Помісних Православних Церков Предстоятелям Української Православної Церкви, нагороди єпископату та духовенству, панагії, хрести і медалі, присвячені ювілейним датам УПЦ, рідкісні видання, що вийшли малим друком, сувеніри ручної роботи і численні історичні фото.

Митрополит Антоній подякував ігумені Серафимі та всім організаторам за роботу над створенням виставки, а також вказав, як змінилась Українська Православна Церква з моменту дарування Благословенної Грамоти.

Після цього присутні архієреї відповіли на питання ЗМІ, а всі охочі змогли оглянути представлені на виставці експонати.

Виставка буде працювати до початку 2021 року. Вхід вільний.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024

Всенічне бдіння напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору

15 червня 2024 року, напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра, у недільний день архіпастир звершить Божественну літургію у цьому […]

15.06.2024

Вознесіння Господнє. Архієрейська літургія у соборі Різдва Богородиці міста Вінниці

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук; настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Під час літургії були піднесені особливі молитви про перемогу і мир […]

13.06.2024