A
25.10.2020
25 жовтня, у Неділю 20-у по П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь Єрусалимської ікони Божої Матері села Оленівка Вінницького району.
Його Високопреосвященству співслужили благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк, настоятель храму архімандрит Аггей (Поліщук) та прот. Анатолій Кузнєцов.
Сьогодні віряни храму відзначали престольне свято своєї церкви, а також п‘яту річницю освячення. Після літургії відбувся молебень з хресним ходом навколо храму.
Архімандрит Аггей служить на даній парафії вже 23 роки. Митрополит Варсонофій подякував священику за велику працю на славу Святої Церкви, а також привітав усіх присутніх із храмовим святом.
25 жовтня – день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимської». За переданням, ікона була написана у п’ятнадцятий рік після Вознесіння Господнього (48 р. н.е.), в Гефсиманії. Вона була першою з сімдесяти ікон Богородиці, створених святим євангелістом Лукою. Старець Паїсій Святогорець саме про цю ікону сказав, що вона більш за всі інші має портретну схожість з Богородицею. Призначалася ікона для єрусалимської громади. За деякими свідченнями, саме цей образ, що знаходився колись у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, є тією чудотворною іконою Матінки Божої, від якої зійшов і почувся голос до преподобної Марії Єгипетської, що навернув її від гріховного шляху.
У 463 році, за візантійського імператора Лева Великого, Єрусалимську ікону було перенесено до Константинополя і поміщено в храмі Богоматері, названому «Пігій», тобто «Джерело». Заступництвом Єрусалимської ікони Пресвятої Богородиці візантійські війська відбили напад скіфів.
За імператора Іраклія (575–641 рр.) місто взяли облогою скіфи, проте врятувала його від захоплення саме молитва всього міста перед цим святим образом. На згадку про це диво, ікону перенесли в один з головних храмів Візантії – Влахернську церкву, де вона і зберігалася протягом майже трьох століть.
У 988 році ікона була принесена в Корсунь (сучасний Херсонес) – старогрецьке місто-держава в південно-західній частині Криму (у межах Севастополя). Ікона була подарована Київському князю Володимиру, який заволодів містом, прийняв там християнство і одружився з донькою візантійського імператора. Коли рівноапостольний князь повертався до Києва, то привіз святі ікони.
Оригінал ікони чудесним чином згодом знову опинився в Єрусалимі – в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці. Святий образ і донині зберігається там.
З іконографічної точки зору, Єрусалимська ікона Божої Матері являє собою тип портретного зображення Богоматері з Немовлям. Ця ікона є чудотворною. Перед нею моляться від хвороб очей та сліпоти, від паралічу та розслаблення, від холери.
Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському Вельмишановний пане Президенте! Ми, архієреї Української Православної Церкви, звертаємось до Вас із щирим і водночас тривожним словом, у зв’язку з рішенням про позбавлення громадянства України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, патріота, громадянина, вірного сина рідної Української землі. Блаженніший Митрополит Онуфрій — не лише Предстоятель Церкви, яка служить Богу і […]
09.07.2025
8 липня 2025 року в місті Калинівка біля шанованого Хреста було звершено традиційне щорічне соборне богослужіння. Божественну літургію очолили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Архіпастирям співслужили священнослужителі Вінницької єпархії та гості з інших єпархій Української Православної Церкви. Під час богослужіння підносились молитви за мир в Україні, за перемогу українського […]
08.07.2025
7 липня 2025 року, у свято Різдва чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили клірики храму. Під час богослужіння підносилися молитви за мир в Україні, перемогу, воїнів-захисників та увесь український народ. Після завершення Літургії митрополит Варсонофій звернувся […]
07.07.2025