Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в місті Козятин

24.10.2020

24 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Серафима Саровського міста Козятин.

Його Високопреосвященству співслужив благочинний Козятинського району прот. Миколай Волохатий та духовенство Козятинського благочиння.

Нагадуємо, Вже третій клірик повернувся з розколу у Вінницькій єпархії

За літургією архієрей нагородив кліриків благочиння богослужбовими нагородами:

прот. Миколай Волохатий, прот. Михаїл Дзерен — право носіння хреста з прикрасами,

ієрей Вадим Яковемо — право носіння «наперсного» хреста

диякон Андрій Хмелевський — двійний орарь.

По завершені соборного богослужіння відбулось славління святого апостола Филипа та архіпастирська проповідь.

Святий апостол Филип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській, був одружений і мав дітей.  Після Зішестя Святого Духа дванадцять апостолів поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській  Церкві і доручили, як і іншим шести дияконам, завідувати приношеннями віруючих і піклуватися про вдів, сиріт, убогих.  Старшим серед семи перводіаконов був святий архідиякон Стефан.  Коли почалися гоніння і первомученика Стефана іудеї побили камінням, апостол Филип покинув Єрусалим.  Він переселився в Самарію, і там успішно проповідував християнство.  У числі звернених апостолом був знаменитий волхв Симон, який, «охрестившись, не відходив від Филипа» (Деян.8: 9-13).

За вказівкою Ангела Господнього апостол вирушив в дорогу, що з’єднувала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого теж навернув до християнства (Деян.8: 26-39).  Святий апостол Филип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Близького Сходу, розташованих поруч з Палестиною.  В Єрусалимі апостоли висвятили його в сан єпископа і послали в Лідію, де він хрестив багатьох.  Помер апостол Филип в глибокій старості.

Також у цей день митрополит Варсонофій відвідав у лікарні м. Козятина настоятеля даного храму прот. Романа Асафова, владика передав священику фрукти, поспілкувався з ним та побажав швидкого одужання.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024