Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в місті Козятин

24.10.2020

24 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Серафима Саровського міста Козятин.

Його Високопреосвященству співслужив благочинний Козятинського району прот. Миколай Волохатий та духовенство Козятинського благочиння.

Нагадуємо, Вже третій клірик повернувся з розколу у Вінницькій єпархії

За літургією архієрей нагородив кліриків благочиння богослужбовими нагородами:

прот. Миколай Волохатий, прот. Михаїл Дзерен — право носіння хреста з прикрасами,

ієрей Вадим Яковемо — право носіння «наперсного» хреста

диякон Андрій Хмелевський — двійний орарь.

По завершені соборного богослужіння відбулось славління святого апостола Филипа та архіпастирська проповідь.

Святий апостол Филип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській, був одружений і мав дітей.  Після Зішестя Святого Духа дванадцять апостолів поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській  Церкві і доручили, як і іншим шести дияконам, завідувати приношеннями віруючих і піклуватися про вдів, сиріт, убогих.  Старшим серед семи перводіаконов був святий архідиякон Стефан.  Коли почалися гоніння і первомученика Стефана іудеї побили камінням, апостол Филип покинув Єрусалим.  Він переселився в Самарію, і там успішно проповідував християнство.  У числі звернених апостолом був знаменитий волхв Симон, який, «охрестившись, не відходив від Филипа» (Деян.8: 9-13).

За вказівкою Ангела Господнього апостол вирушив в дорогу, що з’єднувала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого теж навернув до християнства (Деян.8: 26-39).  Святий апостол Филип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Близького Сходу, розташованих поруч з Палестиною.  В Єрусалимі апостоли висвятили його в сан єпископа і послали в Лідію, де він хрестив багатьох.  Помер апостол Филип в глибокій старості.

Також у цей день митрополит Варсонофій відвідав у лікарні м. Козятина настоятеля даного храму прот. Романа Асафова, владика передав священику фрукти, поспілкувався з ним та побажав швидкого одужання.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024