30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

17.10.2020

Які зміни відбулися в Українській Православній Церкві за 30 років автономії, розповідає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич)публікація сайту «Православная жизнь».

Скоро ми відзначатимемо 30-річчя отримання Благословенної грамоти Московського Патріарха Алексія II про дарування Українській Церкві незалежності та самостійності в її управлінні.

30 років – це вік духовного повноліття, це практично життя. Згадаймо, що саме в тридцять років Господь Ісус Христос вийшов на проповідь світу.

І зараз можна підвести певні підсумки. За ці тридцять відбулися і кількісні та якісні зміни.

Але це просто цифри, проте давайте згадаємо, в яких умовах відбувалося це зростання.

У перші ж роки самостійності, наша Церква зіткнулася з величезними проблемами. Колишній предстоятель УПЦ, митрополит Філарет вчинив розкол, створивши Т.зв. «Київський патріархат» і спробував відколоти від Церкви її чад. При цьому, державні структури цілком і повністю були на боці розкольників. Однак Церква вистояла.

Щось подібне сталося і через чверть століття, коли наша Церква знову пережила величезний тиск влади, що вимагала механічного об’єднання з розкольниками і підпорядкування Константинопольському патріарху.

І ось, не дивлячись на всі тиски і гоніння, Церква продовжує рости і розвиватися. Нові храми продовжують будуватися, нові громади – відкриватися. Без державної підтримки, а часом, і всупереч антицерковним чиновникам. Не за рахунок захоплень, як це ми бачимо у розкольників, а за рахунок живих людей.

І це, мені здається, головна ознака того, що Церква наша жива і Христос з нею.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/30-rokiv-avtonomiyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvy

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Клірики Хмільницького благочиння звершили погребіння загиблого воїна Клименюка Руслана Олеговича

27 березня 2023 року, клірики Хмільницького благочиння звершили чин похорону загиблого Захисника України — воїна Клименюка Руслана Олеговича. З благословіння керуючого Вінницькою єпархією, заупокійне богослужіння очолив благочинний Хмільницького церковного округу — протоієреєй Олексій Бачинський, якому співслужило духовенство благочиння. Молодий воїн був жителем села Уланів. Від часу повномасшабного вторгнення агресора на нашу землю, воїн Руслан пішов […]

27.03.2023

Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х висловив підтримку Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію

«З глибоким болем у серці ми спостерігаємо здалеку за тими переслідуваннями, яких Ви та Ваша Свята Церква зазнаєте заради Христа». З такими словами Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х та решта східного Православного світу направили Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію послання солідарності, яке було опубліковане 27 березня 2023 року на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату у […]

27.03.2023

АНОНС. Велика паломницька поїздка на Святу Землю

Благовіщення, Лазарева субота, Вербна Неділя, Страсний тиждень, сходження Благодатного вогню та Воскресіння Христове в Єрусалимі. З благословіння Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського з 6 по 16 квітня відбудеться паломницька поїздка на Святу Землю. Паломники зустрінуть на Святій Землі великі християнські свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господень до Єрусалиму. Матимуть можливість прожити події Страсного […]

27.03.2023