30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

17.10.2020

Які зміни відбулися в Українській Православній Церкві за 30 років автономії, розповідає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич)публікація сайту «Православная жизнь».

Скоро ми відзначатимемо 30-річчя отримання Благословенної грамоти Московського Патріарха Алексія II про дарування Українській Церкві незалежності та самостійності в її управлінні.

30 років – це вік духовного повноліття, це практично життя. Згадаймо, що саме в тридцять років Господь Ісус Христос вийшов на проповідь світу.

І зараз можна підвести певні підсумки. За ці тридцять відбулися і кількісні та якісні зміни.

Але це просто цифри, проте давайте згадаємо, в яких умовах відбувалося це зростання.

У перші ж роки самостійності, наша Церква зіткнулася з величезними проблемами. Колишній предстоятель УПЦ, митрополит Філарет вчинив розкол, створивши Т.зв. «Київський патріархат» і спробував відколоти від Церкви її чад. При цьому, державні структури цілком і повністю були на боці розкольників. Однак Церква вистояла.

Щось подібне сталося і через чверть століття, коли наша Церква знову пережила величезний тиск влади, що вимагала механічного об’єднання з розкольниками і підпорядкування Константинопольському патріарху.

І ось, не дивлячись на всі тиски і гоніння, Церква продовжує рости і розвиватися. Нові храми продовжують будуватися, нові громади – відкриватися. Без державної підтримки, а часом, і всупереч антицерковним чиновникам. Не за рахунок захоплень, як це ми бачимо у розкольників, а за рахунок живих людей.

І це, мені здається, головна ознака того, що Церква наша жива і Христос з нею.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/30-rokiv-avtonomiyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvy

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрейське богослужіння в день вшанування Барської ікони Божої Матері

1 жовтня 2023 року, в 17-у Неділю після П’ятидесятниці, в день вшанування Барської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Барському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління, благочинні, намісники монастирів та гості у священному сані. За богослужінням також молилась настоятелька Барської обителі — ігуменя Димитрія (Філікова). Після читання євангельського […]

01.10.2023

Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди Дня захисників та захисниць України

Дорогі захисники і захисниці! Мужнє українське воїнство! Дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю всіх вас з особливим днем у житті нашої Батьківщини — Днем захисників і захисниць України! Сьогодні ми по-особливому шануємо подвиг захисту нашої країни. Події останнього часу свідчать, що ця пошана зараз відбувається не лише в особливу дату календаря, але щодня, коли ми молимося […]

01.10.2023

Всенічне бдіння в Браїлівському монастирі напередодні 17-ї Неділі після Пʼятидесятниці

Увечері, 30 вересня 2023 року, напередодні 17-ї Неділі після П’ятидесятниці, після Воздвиження, вшанування Барської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. Дияконський чин очолив протодиякон Тарасій Мудрак. За відправою також молилась настоятелька Браїлівського монастиря […]

30.09.2023