Святкове соборне богослужіння у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі (+відео)

10.10.2020

10 жовтня 2020 року, в день шанування Браїлівської ікони Божої Матері, на запрошення керуючого Вінницькою єпархією, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Ладижинський Сергій, секретар Вінницької єпархії прот. Роман Макар, а також благочинні та духовенство Вінницької, Могилів-Подільської і Тульчинської єпархій.

За літургією були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та відступлення епідемії.

У цей день духовенство і віряни молитовно прославили Пресвяту Богородицю в Її чудотворному образі «Браїлівська»

В 1672 році при взятті Поділля, турки осаджують містечко Браїлів. 
Халіл-Паша, забираючи всі коштовності, розграбував і знищив православний храм в малому містечку. Із цього часу зникає особливо шанована в народі ікона Божої Матері. Але в 1887 році в Почаївській Лаврі професор Ніжинського історико-філологічного ліцею протоієрей А.Ф. Хойнацький виявив в одній з лаврських церков образ із написом: «Зображення чудотворної ікони Божої Матері Браїлівської». Зацікавившись цією іконою, він дійшов висновку, що це копія чудотворної ікони, яка колись знаходилась у Браїлові. Тоді ж він повідомив це ігумені жіночої обителі. І з дозволу лаврського начальства передав образ у Браїлівський жіночий монастир (1/14 червня 1888 року). В 1890 році на ікону була покладена срібно-позолочена риза, але в первісному вигляді ікона не збереглася.

Зібрано й записано багато випадків чудесних зцілень від ікони Божої Матері. Чудеса ці відбувалися в минулому і відбуваються вони сьогодні. Ця ікона є покровителькою Браїлова, Браїлівської Свято-Троїцької обителі, Вінницького краю та всіх, хто перед чудотворним образом взиває до Божої Матері: «Пресвята Богородице, спаси нас»!

Після літургії відбувся молебень з хресним ходом навколо головного храму обителі.

У своєму архіпастирському слові митрополит Варсонофій подякував архієреям, священикам і вірянам за спільну молитву, ігумені Антонії (Стеценко) з сестрами архієрей вдячний за щоденну працю на славу Святої Церкви.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, від імені Предстоятеля УПЦ, митрополит Варсонофій вручив юристу Шамраю Артемію Віталійовичу орден прп. Нестора Літописця 1 ступеня.

Відео прямої трансляції:

https://www.facebook.com/vinnitsiaUPC/videos/3465347190177639/?vh=e&extid=0&d=n
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024

Всенічне бдіння напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору

15 червня 2024 року, напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра, у недільний день архіпастир звершить Божественну літургію у цьому […]

15.06.2024

Вознесіння Господнє. Архієрейська літургія у соборі Різдва Богородиці міста Вінниці

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук; настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Під час літургії були піднесені особливі молитви про перемогу і мир […]

13.06.2024