Святкове соборне богослужіння у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі (+відео)

10.10.2020

10 жовтня 2020 року, в день шанування Браїлівської ікони Божої Матері, на запрошення керуючого Вінницькою єпархією, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Ладижинський Сергій, секретар Вінницької єпархії прот. Роман Макар, а також благочинні та духовенство Вінницької, Могилів-Подільської і Тульчинської єпархій.

За літургією були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та відступлення епідемії.

У цей день духовенство і віряни молитовно прославили Пресвяту Богородицю в Її чудотворному образі «Браїлівська»

В 1672 році при взятті Поділля, турки осаджують містечко Браїлів. 
Халіл-Паша, забираючи всі коштовності, розграбував і знищив православний храм в малому містечку. Із цього часу зникає особливо шанована в народі ікона Божої Матері. Але в 1887 році в Почаївській Лаврі професор Ніжинського історико-філологічного ліцею протоієрей А.Ф. Хойнацький виявив в одній з лаврських церков образ із написом: «Зображення чудотворної ікони Божої Матері Браїлівської». Зацікавившись цією іконою, він дійшов висновку, що це копія чудотворної ікони, яка колись знаходилась у Браїлові. Тоді ж він повідомив це ігумені жіночої обителі. І з дозволу лаврського начальства передав образ у Браїлівський жіночий монастир (1/14 червня 1888 року). В 1890 році на ікону була покладена срібно-позолочена риза, але в первісному вигляді ікона не збереглася.

Зібрано й записано багато випадків чудесних зцілень від ікони Божої Матері. Чудеса ці відбувалися в минулому і відбуваються вони сьогодні. Ця ікона є покровителькою Браїлова, Браїлівської Свято-Троїцької обителі, Вінницького краю та всіх, хто перед чудотворним образом взиває до Божої Матері: «Пресвята Богородице, спаси нас»!

Після літургії відбувся молебень з хресним ходом навколо головного храму обителі.

У своєму архіпастирському слові митрополит Варсонофій подякував архієреям, священикам і вірянам за спільну молитву, ігумені Антонії (Стеценко) з сестрами архієрей вдячний за щоденну працю на славу Святої Церкви.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, від імені Предстоятеля УПЦ, митрополит Варсонофій вручив юристу Шамраю Артемію Віталійовичу орден прп. Нестора Літописця 1 ступеня.

Відео прямої трансляції:

#Пряме_включення Соборне архієрейське богослужіння в день шанування чудотворної Браїлівської ікони Божої Матері ?

Опубліковано Вінницька Єпархія УПЦ Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023