Митрополит Варсонофій очолив соборне богослужіння в Літині. День тезоімеництва благочинного (+відео)

03.10.2020

3 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в смт Літин у храмі на честь свт. Миколая Чудотворця.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Роман, благочинний Літинського округу і настоятель храму прот. Олег Макар, благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк та духовенство Вінницької і Могилів-Подільської єпархій.

Сьогодні Православна Церква вшановує пам‘ять святого благовірного князя Олега Брянського (в хрещенні Леонтія). Князь був внуком святого мученика князя Михаїла Чернігівського. Після 1274 року він залишив князівство і прийняв іночеський постриг з ім‘ям Василій у Брянському Петропавловському монастирі, побудованому на його кошти. У цьому монастирі святий князь помер строгим подвижником близько 1285 року.

По завершені Божественної літургії відбулось «славління» святого князя, а також Хреста Господнього.

Після своєї проповіді митрополит Варсонофій привітав благочинного і настоятеля храму прот. Олега Макара з днем Небесного покровителя, а також з днем 55-ліття.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та велику працю на користь парафії і Вінницької єпархії архієрей, від імені Предстоятеля УПЦ, вручив протоієрею Олегу орден св. кн. Ярослава Мудрого.

Владика подякував настоятелю за багаторічну працю на славу Церкви Христової, за щире пастирське служіння і велику любов до вірян. Протоієрей Олег, в свою чергу, вдячний митрополиту Варсонофію за спільну молитву та Його архіпастирське служіння на Вінницькій кафедрі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023