Митрополит Варсонофій очолив соборне богослужіння в Літині. День тезоімеництва благочинного (+відео)

03.10.2020

3 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в смт Літин у храмі на честь свт. Миколая Чудотворця.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Роман, благочинний Літинського округу і настоятель храму прот. Олег Макар, благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк та духовенство Вінницької і Могилів-Подільської єпархій.

Сьогодні Православна Церква вшановує пам‘ять святого благовірного князя Олега Брянського (в хрещенні Леонтія). Князь був внуком святого мученика князя Михаїла Чернігівського. Після 1274 року він залишив князівство і прийняв іночеський постриг з ім‘ям Василій у Брянському Петропавловському монастирі, побудованому на його кошти. У цьому монастирі святий князь помер строгим подвижником близько 1285 року.

По завершені Божественної літургії відбулось «славління» святого князя, а також Хреста Господнього.

Після своєї проповіді митрополит Варсонофій привітав благочинного і настоятеля храму прот. Олега Макара з днем Небесного покровителя, а також з днем 55-ліття.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та велику працю на користь парафії і Вінницької єпархії архієрей, від імені Предстоятеля УПЦ, вручив протоієрею Олегу орден св. кн. Ярослава Мудрого.

Владика подякував настоятелю за багаторічну працю на славу Церкви Христової, за щире пастирське служіння і велику любов до вірян. Протоієрей Олег, в свою чергу, вдячний митрополиту Варсонофію за спільну молитву та Його архіпастирське служіння на Вінницькій кафедрі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024