Митрополит Варсонофій очолив соборне богослужіння в Літині. День тезоімеництва благочинного (+відео)

03.10.2020

3 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в смт Літин у храмі на честь свт. Миколая Чудотворця.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Роман, благочинний Літинського округу і настоятель храму прот. Олег Макар, благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк та духовенство Вінницької і Могилів-Подільської єпархій.

Сьогодні Православна Церква вшановує пам‘ять святого благовірного князя Олега Брянського (в хрещенні Леонтія). Князь був внуком святого мученика князя Михаїла Чернігівського. Після 1274 року він залишив князівство і прийняв іночеський постриг з ім‘ям Василій у Брянському Петропавловському монастирі, побудованому на його кошти. У цьому монастирі святий князь помер строгим подвижником близько 1285 року.

По завершені Божественної літургії відбулось «славління» святого князя, а також Хреста Господнього.

Після своєї проповіді митрополит Варсонофій привітав благочинного і настоятеля храму прот. Олега Макара з днем Небесного покровителя, а також з днем 55-ліття.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та велику працю на користь парафії і Вінницької єпархії архієрей, від імені Предстоятеля УПЦ, вручив протоієрею Олегу орден св. кн. Ярослава Мудрого.

Владика подякував настоятелю за багаторічну працю на славу Церкви Христової, за щире пастирське служіння і велику любов до вірян. Протоієрей Олег, в свою чергу, вдячний митрополиту Варсонофію за спільну молитву та Його архіпастирське служіння на Вінницькій кафедрі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

3 грудня 2023 року, в 26-у Неділію після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). На Малому вході з благословення Предстоятеля УПЦ, митрополит […]

03.12.2023

Духовенство Вінницького району придбали та передали генератор для потреб військових ЗСУ

Духовенство Вінницького районного благочиння, а також небайдужі віряни зібрали кошти і придбали інвенторний генератор для наших захисників. Цими днями, благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк, зустрівся з одним із наших парафіян, який також захищає нашу країну на Херсонщині та передав генератор для потреб військових на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській […]

03.12.2023

Архіпастир звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

2 грудня 2023 року, напередодні 26-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. Разом з владикою за богослужінням молились настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну […]

02.12.2023