Архієрейське Всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього

26.09.2020

26 вересня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння з чином Воздвиження хреста у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці.

27 вересня Церква святкує велике двунадесяте свято – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це єдине двунадесяте свято, віддалене за часом від історичного новозавітного періоду, в який проходило земне життя Господа Бога і Спасу нашого Ісуса Христа, трохи більш ніж на два століття. Вищезгадане двунадесяте свято пов’язане з подією, що сталася набагато пізніше – в 326 році, коли з Божою допомогою працями святої рівноапостольної цариці Олени за сприяння священномученика Кіріака був отриманий Хрест, на якому розіпнули Господа. А Патріарх Єрусалимський Макарій спорудив Дерево Хреста над народом (звідси і назва свята). Так сталося всесвітнє Воздвиження і прославляння Чесного і Животворящого Хреста Господнього. На честь пристрастей Христових цього дня Церква встановила одноденний строгий піст. Дозволена рослинна їжа з єлеєм.

Так, в цей день ми згадуємо Хрест Христовий, однак і нас Господь закликає взяти свій хрест і йти за Ним, духовно зійти на хрест, пройти через свою особисту голгофу до воскресіння. Він ніби закликає кожного християнина таємниче і дивно з’єднатися з Його Хрестом і отримати від Нього зцілення від гріхів.

#Пряме_включення Митрополит Варсонофій звершує Всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Животворящого Хреста

Опубліковано Вінницька Єпархія УПЦ Субота, 26 вересня 2020 р.
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023